KS Grom Wolsztyn - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

KS Grom WolsztynKS Grom Wolsztyn U14
KS Grom Wolsztyn 3:4 KS Grom Wolsztyn U14
2016-08-12, 18:00:00
     
mecz towarzyski

Wyniki

Mecze sparingowe
KS Grom Wolsztyn 3:4 KSS Kotwica Kórnik
GSS Grodzisk Wlkp. 4:0 KS Grom Wolsztyn
KS Grom Wolsztyn 2:5 KS Polonia Środa Wlkp.
KS Grom Wolsztyn 3:4 KS Grom Wolsztyn U14
KS Grom Wolsztyn Polonia II Poznań

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Tabela ligowa

Inna » III liga

Wyszukiwarka

Historia sekcji piłki nożnej kobiet

Początki grupy dziewczyn to wiosna 2004 roku. Na stadionie pojawiać zaczęły się dziewczyny, które w czasie treningów grup chłopców kopały piłkę z boku… przypatrywały się…

Było ich tyle, że klub zdecydował się na stworzenie dla nich drużyny i zorganizowanie oddzielnych treningów.

wiosna 2004

(pierwszy mecz drużyny dziewczyn - wiosna 2004)

Klub nie robił w tym czasie akcji naborowej. Mimo to przez sekcję przewinęło się kilkadziesiąt dziewczyn ciągniętych na stadion przez koleżanki, które też chciały spróbować; przez chłopaków, którzy również grali w piłkę; przez ciekawością czy w końcu, nieliczne z nich w prawdzie, ale takie, które po prostu kochały piłkę nożna i chciały grać…

            Po pewnym czasie została grupa dziewczyn, która zaczęła wiązać z piłką nożną i drużyną jakieś plany na przyszłość… grupę tą uzupełniano szukając nowych dziewczyn różnymi sposobami:

  •  Przy współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego wolsztyńskich szkół
  •  Wyszukując je samodzielnie… na boiskach szkolnych, zawodach lekkoatletycznych
  •  Poprzez informacje w prasie czy wolsztyńskiej telewizji kablowej

 

Przez pierwsze 2 lata drużyna rozgrywała liczne turnieje (w Grodzisku wlkp., Poznaniu, Zielonej Górze, Koninie, Kaliszu…) i mecze sparingowe. Drużyna ciągle się rozwijała i grała coraz lepiej.

(Turniej "Piłkarska Kadra Czeka - wiosna 2006)

Latem 2006 roku zarząd klubu podjął decyzję o zgłoszeniu drużyny do rozgrywek II ligi kobiet. Było to duże wydarzenie dla klubu, a przede wszystkim dla dziewczyn. Nigdy wcześniej nie grały one w rozgrywkach ligowych. Nikt też nie mógł przewidzieć, jaki będzie poziom tych rozgrywek. I jak zaprezentują się nasze dziewczyny…

Niestety początki okazały się bardzo trudne. Cała runda jesienna to wysokie porażki. Ale nawet 19-0 w wyjazdowym meczu w Koninie nie zniechęciły jednak dziewczyn. Po dobrze przepracowanej zimie na wiosnę widzieliśmy już odmienioną drużynę… Inauguracyjny mecz tej rundy to pierwszy, historyczny punkt ligowy naszych dziewczyn. Remis 1-1 w wyjazdowym meczu w małych derbach z GSS Grodzisk wlkp. dał wiarę naszym dziewczynom. Zaprocentowało to już niedługo pierwszym zwycięstwem w rozgrywkach… Również w meczu z GSS Grodzisk wlkp.

Wiosną 2007 roku powstała też sekcja młodziczek. Trenowały tam dziewczynki w wieku od 10 do 14 lat, które przykładem starszych koleżanek również chciały spróbować swoich sił. Pierwsze z nich już zasiliły drużynę seniorek w sezonie 2007/2008.

Niestety na skutek problemów organizacyjnych w sezonie 2009/2010 drużyna seniorek została wycofana z rozgrywek. Swoje rozgrywki toczyła jednak w tym sezonie drużyna Młodziczek, która zajęła 3 miejsce w lidze okręgowej Orlików(chłopców). Została też brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Wielkopolski.

(Drużyna Młodziczek - sezon 2009/2010)

Obecnie drużyna gra już drugi sezon w III lidze kobiet. Tym razem już nie jako outsider, lecz jako równorzędny przeciwnik dla pozostałych drużyn. Nasze juniorki to w sezonie 2010/2011 była jedna z najsilniejszych drużyn w Polsce. Doszła do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Wywalczyła też tytuł Mistrza Wielkopolski LZS. Zaprocentowało to też powołaniami do kadry województwa i złotym medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.  W sezonie 2010/2011 zawiązały się też następne drużyny: Orliczek (dziewczyny z klas 1-3 Szkół Podstawowych), Młodziczek (dziewczyn z klas 4-6 Szkół Podstawowych). W tej chwili w klubie trenuje około 50 dziewczyn w różnych kategoriach wiekowych…

Poniżej bardziej szczegółowy rys naszej historii... (uzupełniony o treść artykułów publikowanych wcześniej na naszych stronach klubowych: www.gromwolsztyn.pl oraz www.gromwolsztyn.ocom.pl)

LATA 2004-2006

W 2004 raku sekcja zaczynała swoją przygodę z piłką, Rozegrane zostały tylko kilka meczy towarzyskich. Zadebiutowaliśmy też na turnieju halowej piłki nożnej w Grodzisku WLKP.

W kategorii Młodziczek - 6 miejsce

W ktegorii Juniorek - również 6 miejsce

W finale powiatowym turnieju "Piłkarska Kadra Czeka" zajęliśmy 3 miejsce.

SEZON 2005/2006

Zaczęliśmy od turnieju eliminacyjnego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - 5 miejsce

W zorganizowanym w Wolsztynie turnieju gwiazdkowym o puchar starosty zajęliśmy 2 miejsce.

Z kolei w halowym turnieju w Grodzisku zajęliśmy dopiero 9 miejsce

Następny turniej w Dopiewie "Monika Cup" to 8 miejsce

Turniej halowy w Zielonej Górze to miejsce 7

W finale powiatowym turnieju "Piłkarska Kadra Czeka" zajęliśmy 1 miejsce

W finale wojewódzkim tego turnieju uplasowaliśmy się na miejscu 7

Na koniec sezonu wystąpiliśmy jeszcze w turnieju o Puchar Prezesa SM Grodzisk Wlkp. gdzie zajęliśmy miejsce 3

 

SEZON 2006/2007 – II LIGA, GRUPA WIELKOPOLSKA

Runda jesienna to zbieranie doświadczeń... i bramek straconych

1. Grom Wolsztyn - GSS Grodzisk Wlkp. 0-7

2. Medyk II Konin - Grom Wolsztyn 19-0

3. Grom Wolsztyn - AZS Zielona Góra 0-14

4. Poznaniak Poznań - Grom Wolsztyn 15-0

5. GSS Grodzisk Wlkp. - Grom Wolsztyn 5-0

6. AZS Zielona Góra - Grom Wolsztyn 10-1

7. Grom Wolsztyn - Medyk Konin 0-13

8. Grom Wolsztyn - Poznaniak Poznań 1-14

Wiosna było już zdecydowanie lepiej

1. Grom Wolsztyn - GSS Grodzisk Wlkp. 1-1 - pierwszy punkt w rozgrywkach ligowych

Ogromną niespodziankę sprawiła nam w niedzielę 25 marca nasz druzyna dziewczyn. Na inauguracje rundy wiosennej zremisowała swój wyjazdowy mecz z GSS Grodzisk Wlkp.. Punkt tym bardziej nas cieszy, że jest on pierwszym, historycznym zdobytym przez nasze piłkarki w rozgrywkach ligowych.
Szacunek należy sie naszym dziewczynom tym bardziej, że po stracie bramki w końcówce pierwszej połowy, nie poddały się i walczyły do końca. Wyrównującą bramkę w 80 minucie meczu zdobyła po bardzo ładnej akcji Katarzyna Plura, popisując się wspaniałym uderzeniem z około 20 metra. W końcówce meczu w odróżnieniu od rundy jesiennej to nasze dziewczyny zachowały więcej sił i przy odrobinie szczęścia mogły wygrać ten mecz. Świetnie grała nasz bramkarka Ania Michalak oraz debiutujące w druzynie Patrycja Wawrowicz i Klaudia Pawlik. Podkreślić należy fakt, że naprawdę dobrze współpracowały wszystkie formacje zespołu. Widać, że dziewczyny coraz lepiej rozumieją się na boisku.
Gratulujemy i oby tak dalej...

Skład drużyny: Anna Michalak, Alicja Patelska, Magdalena Piosik, Aleksandra Jabłońska, Patrycja Wawrowicz, Paulina Wojtko, Monika Olszewska, Katarzyna Górska, Katarzyna Plura, Mona Mortezaei, Klaudia Pawlik, Katarzyna Wojtko, Aneta Łukaszewicz, Marika Nadolna, Aneta Mikołajczak

2. Grom Wolsztyn - Medyk Konin 0-6

W sobotnie przedpołudnie nasze dziewczyny podejmowały na własnym stadionie drużynę Medyka II Konin. Po udanym początku wiosny liczyliśmy na następną niespodziankę. Niestety tym razem przeciwnik okazał się zbyt silny. Przez cały mecz dziewczyny z Konina miały ogromną przewagę. Nasze dziewczyny za to doskonale sie broniły. Niestety grając z takim przeciwnikiem nie można popełnić żadnego błędu. Nam zdażyło się ich kilka. Kosztowało nas to utratę dwóch bramek już w pierwszej połowie meczu. W drugiej połowie gra w defensywie wyglądała jeszcze lepiej... Dziewczyny świetnie się broniły i próbowały wychodzić z kontratakami. Sił starczyło jednak tylko do 75 minuty. Skrzętnie wykorzystała to drużyna gości. W ciągu ostatnich 15 minut straciliśmy aż 4 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 0-6. Szkoda tylko, że nie udało nam się strzelić bramki.Choć były ku temu okazje.
Pocieszeniem niewątpliwie jest fakt, że porównując choćby ostatnie wyniki w konfrontacji z Medykiem, widać wyraźny postęp w grze.
2006-09-16 Medyk II Konin - Grom Wolsztyn 19-0
2006-10-28 Grom Wolsztyn - Medyk II Konin 0-13
2007-03-31 Grom Wolsztyn - Medyk II Konin 0-6
2007-05-26 Medyk II Konin - Grom Wolsztyn ?

Dziękujemy za walkę w meczu i zyczymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

3. AZS Zielona Góra - Grom Wolsztyn 2-1

Niestety nie udał nam się rewanż w Zielonej Górze. W sobotę 14 Kwietnia na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego w Zielonej Górze po naprawdę dobrym meczu nasze dziewczyny przegrały jednak 2-1. Osłabiona kontuzjami i chorobami drużyna nie sprostała dziewczynom z AZS-u. Na meczu zabrakło aż 6 dziewczyn. Zmienniczki spisały się świetnie, bowiem do 65 minuty to my prowadziliśmy. W 35 minucie po szybkiej kontrze sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystuje Marika Nadolna. Nasza drużyna świetnie rozbija akcje przeciwnika i co kilka minut wyprowadza groźne kontrataki. Przełomowym momentem była 60 minuta. W polu karnym brutalnie potraktowana zostaje nasza bramkarka. Kontuzja kolana, która normalnie powinna zakończyć się zmianą zawodniczki. Niestety takiego zmiennika brakuje w naszej drużynie. Ania mimo bólu gra cały mecz. Bezlitośnie wykorzystują to dziewczyny z Zielonej Góry. Juz 5 minut później strzał z dystansu i Ania nie zdążyła... Dziesięć minut później zamieszanie pod naszą bramką i piłka znów trafia do siatki.
Mimo ogromnego zmęczenia (jak wiecie w sobotę mieliśmy nieomal letnie temperatury) nasze dziewczyny nie poddały się. Już w doliczonym czasie gry po indywidualnej akcji Mariki i strzale z około 10 metrów, piłkę zmierzającą do bramki obok bezradnego bramkarza, wybija obrońca z Zielonej Góry. Na więcej nie starczyło czasu i sił. To co pokazały dziewczyny w tym meczu zasługuje naprawdę na najwyższe słowa uznania.
Pierwsza wygrana w lidze coraz bliżej dziewczyny.
Może już w niedzielę w meczu z Poznaniakiem? Tego Wam gorąco życzymy.

Skład drużyny na meczu w Zielonej Górze:
Ania Michalak (BR), Katarzyna Górska, Aleksandra Jabłońska, Katarzyna Plura, Alicja Patelska, Żaneta Wawrzynowicz, Monika Olszewska, Aneta Mikołajczak, Mona Mortezaei, Marika Nadolna, Monika Burdziej i jedyna rezerwowa Róża Horowska.

4. Grom Wolsztyn - Poznaniak Poznań 0-2

W niedzielę 22 Kwietnia nasze dziewczyny podejmowały na stadionie w Wolsztynie drużynę PSP Poznaniak. Mieliśmy wielka nadzieję, że nasze dziewczyny w końcu zdobędą swoje pierwsze 3 punkty w ligowych rozgrywkach. Nie udało się.
Dla nie wtajemniczonych młode zawodniczki PSP Poznaniak to tak naprawdę druga drużyna Ateny Poznań. Klubu występującego obecnie w 1 lidze piłki nożnej kobiet. Dla naszych dziewczyn jest to więc niezłe doświadczenie.
Zdecydowanie nie wyszedł nam ten mecz. Gra była bardzo nerwowa. Dużo szczęścia miała w bramce Ania Michalak, która grała mimo kontuzji odniesionej w ostatnim meczu. Na szczęście w tym meczu bardzo dobrze zagrała nasza obrona. Szczególnie dwójka środkowych obrońców Magda Piosik i Ola Jabłońska, które wielokrotnie ratowały nas przed utratą bramek. Mimo naporu poznanianek bramkę stracilismy dopiero w 39 minucie meczu. Do przerwy na szczęście tylko 0-1.
Po przerwie gra wydawała się lepsza i spokojniejsza, ale zabrakło pomysłu na wyprowadzenie akcji ofensywnych. Za to w 70 minucie to my stracilismy bramkę po rzucie wolnym. Do końca meczu nie potrafilismy niestety nic zmienić. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Poznaniaka 0-2.
Dziewczyny maja pauzę w następnej kolejce. Da to im mozliwość odpoczynku i wyleczenia kontuzji. Może to pozwoli zdobyć punkty w następnym pojedynku. W sobotę 5 Maja o godzinie 16.00 podejmować będziemy drużynę GSS Grodzisk Wlkp. Tego Wam życzymy dziewczyny.

5. Grom Wolsztyn - GSS Grodzisk Wlkp. 2-0 - pierwsza ligowa wygrana

Sobota 5 maja 2007 godzina 17.48... Sędzia sięga po raz ostatni po gwizdek w meczu pomiędzy KS Grom Wolsztyn, a GSS Grodzisk Wlkp... I stało się... Nasze dziewczyny wygrywają swój pierwszy ligowy mecz w historii naszego klubu. Pierwsze trzy punkty... pierwszy mecz bez straty bramki... pierwszy mecz gdy zdobywają aż 2 bramki w meczu ligowym... Radość po końcowym gwizdku jest niesamowita... Dziewczyny czekały na ten moment przecież bardzo długo...
Tym razem nie możemy jednak napisać, że jest to niespodzianka... Zważywszy na wyniki jakie dziewczyny osiągały w meczach rundy wiosennej ta wygrana musiała przyjść wcześniej czy później. Nie zmienia to faktu, że gratulujemy i dziękujemy. Udowodniłyście wszystkim niedowiarkom, że pracą, zaangażowaniem i walką na boisku można osiągnąć każdy cel...
Mecz z pewnością był emocjonujący... Dziewczyny jak zwykle już, doskonale się broniły... Świetnie spisywała się też nasz bramkarz Ania Michalak. Ale co jest ważniejsze tym razem dobrze też wyprowadzały ataki. Gdyby zachowały więcej zimnej krwi prowadzenie mogliśmy objąć już w pierwszej połowie... zabrakło doświadczenia. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0-0.
W przerwie za zmęczoną Monikę Burdziej, która zresztą wykonała świetną pracę przez 45 minut cały czas nękając obrońców Grodziska, wchodzi na boisko Marika Nadolna. I to chyba trafne posunięcie trenera... Zmęczone zawodniczki GSS popełniają coraz więcej błędów. I to właśnie Marika naciskając obrońcę Grodziska zmusza go do błędu. Próbując wybijać, czy też podawać piłkę robi to tak niefortunnie, że ta wpada do bramki obok rozpaczliwie starającego się ją łapać bramkarza gości... 66 minuta meczu... 1-0 dla Gromu... Grodziszczanki rzucaja się do odrabiania stat. W jednej z akcji aż dwukrotnie słupek ratuje nas od utraty bramki. Ale powoduje to również, że dziewczyny z Grodziska narażają się na nasze kontry. I po jednej z nich wrzucona w pole karne gości piłka zatrzymana jest ręką przez obrońcę GSS. Sędzia nie ma wątpliwości. Rzut karny. Do piłki podchodzi kapitan naszej druzyny Monika Olszewska. Pewny strzał i jest 2-0... a to już 86 minuta meczu... Dziewczyny są już pewne... ten mecz zakończy się naszym zwycięstwem...
Jeszcze raz dziękujemy... Mimo, że gra nie jest jeszcze idealna, zdarzają Wam się proste błędy i nie wszystko jeszcze wychodzi tak jak powinno, na pewno nie można Wam odmówić serca do gry... no i szczęścia... ale to ponoć sprzyja lepszym :D

Skład drużyny:
Ania Michalak, Alicja Patelska, Magdalena Piosik, Aleksandra Jabłońska, Patrycja Wawrowicz, Żaneta Wawrzynowicz, Monika Olszewska, Katarzyna Górska, Mona Mortezaei, Katarzyna Plura, Monika Burdziej, Marika Nadolna, Paulina Wojtko, Aneta Mikołajczak

6. Grom Wolsztyn - AZS Zielona Góra 3-1

W wielką sobotę nasze dziewczyny niestety przegrały swój mecz z AZS Zielona Góra 1-3. Czy taki wynik cieszy? Przed rozpoczęciem rundy wiosennej uznany byłby za sukces. Po meczu pozostał jednak niedosyt, że nie udało się zdobyc chociaż punktu.
Pierwsza połowa to duża przewaga AZS-u i nasze nieliczne kontry. Wiatr niestety był tak silny, że nie pozwalał nam wyprowadzić piłki z naszej połowy. Dziewczyny dzielnie się broniły do 43 minuty. Chwila dekoncentracji kosztowała nas utratę bramki.
"Chwila dekoncentracji" przedłużyła się niestety o pierwsze 10 minut drugiej połowy. W 55 minucie przegrywaliśmy już 0-2. To jednak zmobilizowało dziewczyny. Za wszelką cenę chciały wyrównać. Przyniosło to efekt w 75 minucie. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystała Mona Mortezaei. Po zdobytej bramce dziewczyny zaatakowały jeszcze śmielej. Próbując wykorzystać wiatr, który tak bardzo przeszkadzał nam w pierwszej połowie. I gdy już wydawało się, że uda się doprowadzić do remisu kontrę wyprowadza AZS i niestety w 86 minucie jest 1-3. Zabrakło czasu na odrobienie strat, choć na pewno nie zabrakło dziewczynom woli walki. A co najważniejsze z meczu, na mecz widać postęp w grze. Dziękujemy i zyczymy powodzenia w kolejnych meczach dziewczyny.

7. Medyk Konin - Grom Wolsztyn 11-0

8. Poznaniak Poznań - Grom Wolsztyn 6-0

Sezon skończyliśmy na ostatnim, piątym miejscu w tabeli. Ale było widać, że drużyna się rozwija...

W halowych Mistrzostwach Wielkopolski zajęliśmy w kategorii juniorek 7 miejsce

W turnieju halowym w Grodzisku zajęliśmy w kategorii juniorek młodszych 3 miejsce, w kategorii juniorek starszych 7 miejsce

W czerwcy uczesniczyliśmy w turnieju miast partnerskich w niemieckim Neunkirchen, gdzie zajęliśmy 2 miejsce

W lipcu wystartowaliśmy w turnieju Remes Cup, kończąc go na 4 miejscu.

W tym sezonie na konsultacje kadry województwa powoałania dostały:

W kategorii U13: Zuzanna Grześkowiak

W kategorii U16: Katarzyna Górska i Mona Mortezaei

 

SEZON 2007/2008 – II LIGA, GRUPA WIELKOPOLSKA

JESIEŃ

1. Grom Wolsztyn - Medyk Konin 3-0

2. AZS Zielona Góra - Grom Wolsztyn 2-0

3. Grom Wolsztyn - Mirostowiczanka Mirostowice 8-0

W sobote 22 września drużyna seniorek KS Grom podejmowała na własnym boisku debiutanta 2 ligi piłki nożnej kobiet LKS Mirostowiczankę. Nasi goście to była dla naszych dziewczyn wielka niewiadoma. W zeszłosezonowych eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież zajęła 3 miejsce w województwie lubuskiem A przegrana w 2 kolejce z Medykiem Konin 13-0 nie mówiła tak na prawdę nic o możliwościach drużyny przyjezdnej.
Nasze dziewczyny podeszły więc do meczu bardzo skoncentrowane i z ogromną wolą zwycięstwa. I było to widać od samego początku spotkania. Nasza drużyna zaatakowała od pierwszych minut nie pozwalając wręcz wyjść z własnej połowy naszym gościom, co kilka minut stwarzając sobie sytuacje do strzelenia bramki. I już w 11 minucie na listę strzelców wpisała się Mona Mortezaei, która z resztą skompletowała w tym meczu hat-tricka. Takim samym osiągnięciem popisała się również Monika Olszewska. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 5-0. Obraz meczu nie zmienił się też po przerwie. Nieliczne akcje dziewczyn z Mirostowic były rozbijane już w środku pola lub przez pewnie grającą obronę. A z kolei pod bramką gości co chwila robiło się gorąco i gdyby nasze dziewczyny zachowały trochę więcej zimnej krwi wynik mógłby być dwucyfrowy... Na listę strzelców dopisały sie również Katarzyna Górska i zdobywczyni najładniejszej bramki meczu Ola Jabłońska.

Skład drużyny: Anna Michajak, Alicja Patelska, Aleksandra Jabłońska, Magdalena Piosik, Patrycja Wawrowicz, Żaneta Wawrzynowicz, Katarzyna Górska, Aneta Mikołajczak, Monika Olszewska, Katarzyna Plura, Mona Mortezaei, Paulina Wojtko, Joanna Matysik.
Bramki:
Mona Mortezaei 3
Monika Olszewska 3
Katarzyna Górska
Aleksandra Jabłońska

Mecz ten był jednocześnie potraktowany jako 2 runda Pucharu Polski. Po tym zwycięstwie nasz dziewczyny awansowały do półfinału tej edycji na szczeblu makroregionu.

A co najradośniejsze i trochę nieoczekiwane. Po 3 kolejkach rundy jesiennej nasza drużyna została samodzielnym liderem 2 ligi grupy wielkopolskiej. Widać ogromny postęp w grze dziewczyn i przy dalszej pracy jaką wykonują wszystko jest możliwe. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

4. AZS Wrocław - Grom Wolsztyn 3-0

5. Grom Wolsztyn - Zagłębie Lubin 0-0

6. Grom Wolsztyn - Sarnowianka Sarnowa 2-2

4 listopada na własnym boisku zawodniczki Gromu Wolsztyn podjęły Sarnowiankę Sarnowę. Od początku spotkania drużyna Gromu próbowała 'przycisnąć' drużynę gości, stwarzając dogodne sytuacje strzeleckie. Jedną z nich wykorzystała Mona Mortezei, wysuwając naszą drużynę na prowadzenie.
Po zmianie stron gra była już bardziej wyrównana, czego efektem były groźne kontrataki gości. Jedną z nich wykorzystała zawodniczka z Sarnowi doprowadzając do remisu(1-1).
Nasze zawodniczki próbowały coraz śmielej atakować. W 33’ minucie po dobrym dośrodkowaniu Katarzyny Plury Monika Olszewska wysunęła swoją drużynę na prowadzenie umieszczając piłkę w bramce.
W ostatnich piętnastu minutach meczu na boisku panował zupełny chaos. Potworzyły się ogromne luki pomiędzy zawodniczkami, co powodowało groźne kontry drużyny przyjezdnej.
Zawodniczki Gromu chcąc utrzymać korzystny rezultat (2:1), w końcówce zaczęły grać bardzo zachowawczo nie chcąc wydrzeć sobie cennych 3 pkt.
Niestety w doliczonym czasie gry sędzia po faulu na zawodniczce z Sarnowii podyktował rzut wolny, po czym wpadła bramka. Wynik spotkania 2:2.

Podsumowywując w meczu zdecydowanie zabrakło spokoju w grze, oraz skuteczności.

Tym spotkaniem zawodniczki Gromu Wolsztyn zakończyły rundę jesienną, teraz czekają na rozgrywki halowe.

Grom Wolsztyn – Sarnowianka Sarnowia 2:2 (1:0)

Bramki dla Gromu: Mona Mortezei, Monika Olszewska

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu drużyny żeńskiej Gromu Wolsztyn.

Ostatni mecz:Grom Wolsztyn-Sarnowianka Sarnowa 2:2(1:0)
Bramki dla Gromu: Mona Mortezei, Monika Olszewska

Wyciąg z tabeli:

5 miejsce po rundzie jesiennej

Bilans:

Razem
Miejsce: 5
Rozegrane spotkania: 6
Punkty: 8
Zwycięstwa: 2
Remisy: 2
Porażki: 2
Bramki: 13-9


Bilans meczów u siebie:
Rozegrane spotkania: 3
Punkty: 5
Zwycięstwa: 1
Remisy: 2
Porażki: 0
Bramki: 10-2


Bilans meczów wyjazdowych:
Rozegrane spotkania: 3
Punkty: 3
Zwycięstwa: 1
Remisy: 0
Porażki: 2
Bramki: 3-7

WIOSNA

1. Grom Wolsztyn - Medyk Konin 2-3

2. Grom Wolsztyn - AZS Zielona Góra 1-2

3. Mirostowiaczanka Mirostowice - Grom Wolsztyn 0-3

4. Grom Wolsztyn - AZS Wrocław 0-3

5. Zagłębie Lubin - Grom Wolsztyn 15-0

6. Sarnowianka Sarnowa - Grom Wolsztyn 4-1

Sezon zakończyliśmy na 5 miejscu

W rozgrywkach Pucharu Polski doszliśmy do półfinałów na szczeblu regionu.

 

W rozgrywkach halowych w eliminacjach Mistrzostw Polski w Gorzowie zajęliśmy 3 miejsce

 

W grudniu swój pierwszy turniej rozegrały dziewczyny z nowej sekcji Młodziczek. W mini-turnieju dziecięcych grup KS Grom zajęły 1 i 2 miejsce

 

W styczniu gościliśmy na hali drużyny juniorskie z naszego rejonu. W turnieju o Puchar Starosty zajęliśmy 5 i 6 miejsce.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. PSP I Poznaniak Poznań
2. AZS Zielona Góra
3. Medyk Konin
4. LUKS Ecoren Ziemia Lubińska
5. KS Grom I Wolsztyn
6. KS Grom II Wolsztyn
7. Sarnowianka Sarnowa
8. PSP II Poznaniak Poznań

Wprawdzie nie do końca jesteśmy zadowoleni z wyników, ale sam turniej bedziemy wspominac dobrze. Mieliśmy okazje skonfrontować się przed własną publicznością w meczach na hali. Co jest dla nas z pewnością niezłym doświadczeniem.

Obie nasze drużyny zajęły 3 miejsca w grupach. Zagrały więc mecz o 5 miejsce w turnieju pomiędzy sobą. Po "porywającym" pojedynku zwyciężyła drużyna KS Grom I 3-1.
W meczu o 7 miejsce spotkały się drużyny Sarnowainka Sarnowa i PSP II Poznaniak Poznań. Debiutujące na takim turnieju dziewczyny z Sarnowy wygrały ten mecz 5-2.
W meczu o miejsce 3 spotkały się Medyk Konin z LUKS Ecoren Ziemia Lubińska. Po emocjonującym meczu wygrał Medyk 4-3.
A w finale zagrały PSP I Poznaniak i AZS Zielona Góra. Wynik finału 2-1 dla poznanianek.

Najlepszą bramkarką turnieju została Joanna Bugajaska z LUKS Ecoren Ziemia Lubińska.
Najleszą strzlczynią Dagmara Kaszubiak - PSP I Poznaniak
Najlepszą zawodniczką Patrycja Salwa z AZS Zielona Góra.
Ufundowano również nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki turnieju Aleksandry Jasińskiej z Zielonej Góry... Ola w lutym skończy dopiero 11 lat.

Szczególne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Wolsztynie reprezentownego w czasie trwania turnieju przez pana Jacka Skrobisza za objęcie patronatu nad turniejem. Równie duże podziękowania dla firm Refan i F.P.H.U. Piosik oraz dla pana Bogusława Solnickiego i pracowników MSS Świtezianka za wielką pomoc w organizacji turnieju.

Dziękujemy róznież naszym kibicom,a przede wszystkim Wam dziewczyny za stworzenie wspaniałej atmosfery i jednocześnie pokazanie niezłych umiejętności piłkarskich.

W marcu na turnieju w Lubinie zajęliśmy 7 miejsce

PODSUMOWANIE SEZONU

Na piątym miejscu z dorobkiem 11 punktów swój drugi sezon w lidze zakończyła nasza druzyna kobieca. To był plan minimum na ten sezon, choć po cichu liczyliśmy na niespodziankę.

Nasza drużyna rozegrała w tym sezonie 13 meczów (w tym jeden pucharowy): 3 razy schodziliśmy z boiska jako zwycięzcy, 2 razy padł wynik remisowy i aż 8 razy przegraliśmy swoje mecze.

Stosunek bramek to 20 strzelonych przy 41 straconych.
Strzelcami bramek byli:

Mona Mortezaei - 6
Anna Michalak - 5
Monika Olszewska - 4
Aleksandra Jabłońska - 1
Katarzyna Górska - 1
(3 bramki zostały nam przyznane za walkower w meczu z Medykiem Konin z rundy jesiennej)

Najważniejsze wydarzenia z tego sezonu to niezły występ w półfinałach halowych Mistrzostw Polski U19 gdzie zajęliśmy po niezłych meczach 3 miejsce, a przecież był to nasz pierwszy start w takiej imprezie.

Mimo wysokiej przegranej (0-5) do ważnych wydarzeń w tym sezonie należał na pewno mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu makroregionu z Medykiem II Konin.

Wiele emocji również wzbudził i przez to zostanie w naszej pamięci, mecz rundy wiosennej z Medykiem III Konin przegrany dość pechowo 2-3, ale pokazujący jak wielki nasze dziewczyny mają potencjał i że są w stanie nawiązać walkę z najlepszymi drużynami ligi.

Rok z pewnością niezły, choć mógłby być lepszy. Czego nam wszystkim, a szczególnie naszym paniom życzymy w przyszłym sezonie.

Ocena sezonu naszych seniorek według trenera Władysława Wojciecha.

„Objąłem zespół tuż przed rozgrywkami, z notatek poprzednika wynikało, iż zespół jest dobrze przygotowany (miedzy innymi kondycyjnie) do sezonu. Niestety okazało się, że sil zawodniczką starcza na 30 minut. W nowym ustawieniu piłkarki do 30-stej minuty spotkania nie traciły bramek mało tego strzelały ja liderom ligi Medykowi Konin czy AZS Zielona Góra. Przegrane z wyżej wymienionym zespołami 2:3 czy porażka 1:2 z AZS Wrocław nie przyniosły ujmy zespołowi, lecz same pochwały od trenera, który był zaskoczony tak dobra postawa naszych piłkarek. Lepsza kondycja, bardziej konsekwentne realizowanie założeń taktycznych dałoby jeszcze lepszy wynik niż 5 miejsce. Na podstawie tej rundy opracowałem odpowiedni program przygotowawczy do nowego sezonu. Mam tu na myśli zbudowanie kondycji, taktyki czy nabycie nowych umiejętności piłkarskich jak poruszanie się po boisku umiejętność gry z „klepki” czy szerszy wachlarz uderzeń piłki. Te jedne z kilku założeń powinny gwarantować w nowym sezonie lepsze wyniki. Pozwoli to także na uniknięcie kontuzji, które pod koniec sezony były plagą zespołu. Osobiście jestem zadowolony z postępów i postawy zespołu.”

Z tabeli:
Seniorki Gromu Wolsztyn w sezonie rozegrały 12 spotkań, zdobyły 11 punktów; 3 zwycięstwa, 2 remisy, 8 porażek; stosunek bramek to 20 strzelonych i 41 straconych. Ten bilans punktowy starczył na zajęcie 5 miejsca w tabeli. Nasze zawodniczki w tabeli wyprzedziły Sarnowianke Sarnowe oraz Mirostowice Dolne.
 

Strzelcami bramek w sezonie były:
Mona Mortezaei - 6
Anna Michalak - 5
Monika Olszewska – 4
Katarzyna Górska - 1
Aleksandra Jabłońska - 1
+ 3 bramki za walkower w meczu z Medykiem

 

SEZON 2008/2009 – II LIGA, GRUPA WIELKOPOLSKA

JESIEŃ

 

1. KS Grom Wolsztyn – Medyk III Konin 0-5

2. Mirostowiczanka Mirostowice – KS Grom Wolsztyn 1-7

3. Sarnowianka Sarnowa – KS Grom Wolsztyn 5-2

4. KS Grom Wolsztyn – KKS 1925 Kalisz 4-2

5. AZS Zielona Góra – KS Grom Wolsztyn 11-1

6. KS Grom Wolsztyn – KS Prosna Kalisz 0-2

7. GSS Grodzisk Wlkp. – KS Grom Wolsztyn 5-0

8. KS Grom Wolsztyn – Szewa Gostyń 3-0

 

WIOSNA

 

1. Medyk III Konin – KS Grom Wolsztyn 6-0

2. KS Grom Wolsztyn – Mirostowiczanka Mirostowice 2-0

3. KS Grom Wolsztyn – Sarnowianka Sarnowa 0-2

4. KKS 1925 Kalisz – KS Grom Wolsztyn 3-0

5. KS Grom Wolsztyn – AZS Zielona Góra 0-13

6. KS Prosna Kalisz – KS Grom Wolsztyn 3-0

7. KS Grom Wolsztyn – GSS Grodzisk Wlkp. 1-3

8. Szewa Gostyń – KS Grom Wolsztyn 4-0

 

PODSUMOWANIE SEZONU

W 16 meczach zgromadziliśmy 12 punktów (4 wygrane, 12 przegranych). Strzeliliśmy 20, a straciliśmy 65 bramek. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 8 miejsce w rozgrywkach ligowych.

 

SEZON 2009/2010

 

W tym sezonie nasze seniorki zostały wycofane z rozgrywek. Swoje mecz  w lidze Orlików, grała jednak drużyna Młodziczek. Poza tym wystartowaliśmy też w kilku turniejach.

 

HALOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI

W sobotę i niedzielę w Koninie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w halowej piłce nożnej kobiet. Nasz klub wystawił do turnieju dwie drużyny. Po jednej w kategorii Młodziczek U 13 i Juniorek starszych U19.

Ogromną niespodzienkę sprawiła w sobotę nasza młodsza dużyna, która zajęła w turnieju 3 miejsce i wywalczyła tytuł II vice-Mistrza Wielkopolski.

Nasze młode piłkarki,dla których był to debiut w takiej rangi turnieju, przegrały w trakcie zawodów tylko jeden mecz z późniejszym triumfatorem, drużyną Medyka Konin.
Wyniki grupowe naszej drużyny:
KS Grom Wolsztyn - UKS Godzisze 2:1
KS Grom Wolsztyn - UKS Dzierzbin 6-0
KS Grom Wolsztyn - Medyk Konin 1-2
W meczu o trzecie miejsce po remisie 0:0 wygraliśmy w karnych 2-1 z drużyną GSS Grodzisk Wlkp.

Za najlepszą zawodniczkę turnieju została wybrana kapitan naszej drużyny Edyta Nadolska,a aż cztery nasze piłkarki wpadły w oko trenerowi kadry Wlkp. i w najbliższym czasie mogą spodziewać się powołań do reprezentacji województwa.

1.Medyk Konin
2.KKS 1925 Kalisz
3.KS Grom Wolsztyn
4.GSS Grodzisk wlkp.
5.UKS Godzisze
6.SP Ślesin
7.MOS Konin
8.UKS Dzierzbin

Wynik tym bardziej cieszy, gdyż na skutek chorób na turniej pojechaliśmy w mocno okrojonym 6 osobowym składzie.
Skład drużyny: Edyta Nadolska,Sylwia Matysik,Natalia Różycka,Natalia Cicha,Dominika Włodarczak,Natalia Kaźmierczak.


W niedzielę nie dopisało szczęście naszej starszej drużynie. W losowaniu trafiliśmy w grupie na zespół Medyka I Konin oraz drużynę kadry Wielkopolski U16. Oba te zespoły okazały się za mocne na nasze możłiwości.
KS Grom Wolsztyn - Medyk Konin 0-11
KS Grom Wolsztyn - Kadra U16 1-6
Po zajęciu w grupie 3 miejsca nasze dziewczyny grały w drugiej części turnieju o miejsca 7-9.
Przegraliśmy niestety wysoko 0-10 mecz z Grodziskiem Wlkp. by "obudzić" się na koniec turnieju wygrywając z drużyną Stopera Poznań 3-0 co w końcowym efekcie dało nam 8 miejsce.

Mistrzem Wielkopolski została drużyna Medyka I Konin
2.Medyk II Konin
3.Prosna Kalisz
4.Kadra U16
5.KKS 1925 Kalisz
6.Medyk III Konin
7.GSS Grodzisk Wlkp.
8.KS Grom Wolsztyn
9.UKS Stoper Poznań

Skład drużyny: Paulina Paszak,Alicja Patelska,Katarzyna Górska,Dominika Miśko,Kinga Godziszewska,Dona Wawrzyńska,Mona Mortezaei

 

TURNIEJ NOWOROCZNY

Na sportowo postanowiły przywitać Nowy Rok nasze piłkarki z drużyn Seniorek, Juniorek i Młodziczek.

W minioną sobotę na hali Gimnazjum nr 1 odbył się mini-turniej, w którym udział wzięły aż dwie drużyny Seniorek, zawiązująca się dopiero drużyna Juniorek oraz znana już naszym sympatykom drużyna Młodziczek (rozgrywająca swe mecze w okręgowej lidze Orlików, jako KS Grom III ).
W turnieju udział wzięła również drużyna złożona z rodziców, rodzeństwa i kibiców naszych dziewczyn.

Grano 10 minutowe mecze systemem: "każdy z każdym". Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach nieoczekiwanie wygrała drużyna... KS Grom Wolsztyn

Bo nie o wynik tym razem chodziło, a o dobrą zabawę i wspólne spędzenie czasu... A że było wesoło i sił nie brakowało, więc z pewnością powtórzymy taki turniej już niedługo...

 

TURNIEJ W GRODZISKU

W dniach 23-24 stycznia w Grodzisku Wlkp. odbył się VI Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Kobiet - Awantaż Cup 2010.

W ciągu dwóch dni rozegrano 55 meczów w aż trzech kategoriach wiekowych: Młodziczki U13, Juniorki Młodsze U16 i Juniorki Starsze U19.

Nasz klub zgłosił do turnieju 2 drużyny: po jednej w kategorii Młodziczek i Juniorek Starszych.

O bardzo dużym pechu mogą mówić nasze juniorki. W tej kategorii wystartowało osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Po losowaniu okazało się, że w grupie trafiliśmy na Victorię Sianów (brązowy medalista Mistrzostw Polski U19), Sztrom Gdynia (zeszłoroczny Mistrz Polski U16) oraz Wisłę Skoczów. Nasze dziewczyny zagrały naprawdę dobre mecze. Niestety zabrakło trochę szczęścia piłkarskiego, a zwłaszcza ogrania i doświadczenia boiskowego. Żal szczególnie meczu ze Sztormem Gdynia, w którym prowadziliśmy na minutę przed końcem 4-2, by ostatecznie zremisować 4-4.
Wyniki naszych juniorek:
KS Grom Wolsztyn - Victoria Sianów 1-3
KS Grom Wolsztyn - Sztorm Gdynia 4-4
KS Grom Wolsztyn - Wisła Skoczów 1-2
Jeden zdobyty punkt pozwolił nam zająć dopiero czwarte miejsce w grupie i walkę o siódme miejsce w turnieju. W meczu tym spotkaliśmy się z drużyną TPO Sokoły Tuchola. Na te spotkanie zabrakło już niestety sił. Mimo długiego prowadzenia, w końcówce straciliśmy aż trzy bramki i ostatecznie zajęliśmy ósme miejsce w turnieju.
W meczu finałowym spotkały się: Victoria Sianów ze Spartą Lubliniec. Mecz zakończył się, po remisie 0-0 i serii rzutów karnych zwycięstwem piłkarek z Sianowa (4-3).

Skład drużyny:
Paulina Paszak, Alicja Patelska, Katarzyna Górska, Zuzanna Grześkowiak, Donata Wawrzyńska, Faustyna Ryźlewicz

Klasyfikacja końcowa w kategorii juniorek starszych:
1. Victoria Sianów
2. Sparta Lubliniec
3. GSS Awantaż Grodzisk Wlkp.
4. KKS Wisła Skoczów
5. Sztorm Gdynia
6. GKS Cartusia Kartuzy
7. TPO Sokoły Tuchola
8. KS Grom Wolsztyn

Najlepszym zawodnikiem została: Sandra Gransicka (TPO Sokoły Tuchola)
Najlepszy strzelec: Zuzanna Wlekła (GSS Awantaż Grodzisk Wlkp.)
Najlepszy bramkarz: Sonia Fajer (Wisła Skoczów)

W dużo lepszych humorach wracały do domu nasze Młodziczki. Biorące pierwszy raz udział w tak dużym turnieju nasze młode piłkarki wywalczyły pierwsze miejsce.
W tej kategorii wiekowej również brało udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasze dziewczyn trafiły na gospodarzy turnieju GSS Awantaż Grodzisk Wlkp., Sztorm Gdynia i LKS Dragon Miszkowice.
Mimo ogromnej tremy i nerwów, szczególnie w meczu finałowym, dziewczyny zaprezentowały duże umiejętności i pokazały świetna grę zespołową zdobywając uznanie wszystkich kibiców.
Wyniki meczów grupowych Młodziczek:
KS Grom Wolsztyn - LKS Dragon Miszkowice 4-0
KS Grom Wolsztyn - GSS Awantaż Grodzisk Wlkp. 2-0
KS Grom Wolsztyn - Sztorm I Gdynia 0-0

W meczu finałowym spotkaliśmy się z drużyną ECOREN Ziemia Lubińska. Mimo,że to nie my byliśmy faworytem tego spotkania i mimo, że emocje były ogromne, to nasze młode piłkarki okazały się lepszą drużyną. Po pierwszych nerwowych chwilach zaczęliśmy przeważać na boisku. A dobrą grę udokumentowaliśmy strzeleniem dwóch bramek, jednocześnie tracąc tylko jedną w samej końcówce meczu. Po stracie bramki dziewczyny zagrały nadspodziewanie spokojnie i dojrzale, nie dając się zepchnąć do obrony. I po ostatnim gwizdku mogły się cieszyć z zasłużonej wygranej. Dodatkowym małym sukcesem było zdobycie tytułu najlepszego strzelca przez naszą zawodniczkę: Sylwię Matysik.
KS Grom Wolsztyn - ECOREN Ziemia Lubińska 2-1

Skład drużyny: Natalia Górka, Magda Gonda, Natalia Kaźmierczak, Edyta Nadolska, Natalia Różycka, Sylwia Matysik, Joanna Tomaszewska

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Grom Wolsztyn
2. ECOREN Ziemia Lubińska
3. Sztorm I Gdynia
4. ZSP Kluczewo
5. GSS Awantaż Grodzisk Wlkp.
6. Sztorm II Gdynia
7. GSS Grodzisk Wlkp.
8. LKS Dragon Miszkowice

Najlepszym zawodnikiem została: Martyna Woś (ZSP Kluczewo)
Najlepszy strzelec: Sylwia Matysik (KS Grom Wolsztyn)
Najlepszy bramkarz: Wiktoria Radwańska (Sztorm Gdynia)

SEZON 2010/2011 – III LIGA, GRUPA WIELKOPOLSKA I

 

JESIEŃ

 

1.KS Grom Wolsztyn – Skra Dakowy Suche 3-1

W dniu dzisiejszym nasza żeńska drużyna zainaugurowała rozgrywki w 3 lidze.
Przeciwnikiem naszych zawodniczek była drużyna UKS Dakowy Suche.Mecz zakończył się zwycięstwem zawodniczek Gromu 3:1 (2:0).
Autorką wszystkich trzech trafień dla naszego zespołu była Magda Wośkowiak.

Sobota 04.09.2010 godz.11.00 stadion MOSiR

Grom Wolsztyn - UKS Dakowy Suche 3:1 (2:0)

Bramki dla Gromu: Magda Wośkowiak-trzy

 

2. Lechia Zielona Góra – KS Grom Wolsztyn 5-2

3. KS Grom Wolsztyn – GSS Grodzisk Wlkp. 0-5

4. Skra Dakowy Suche – KS Grom Wolsztyn 0-6

W rozegranym dzisiaj meczy 4 kolejki III ligi piłki nożnej kobiet nasza drużyna pokonała w meczu wyjazdowym zespół UKS Skra Wielkopolska 6-0.

UKS Skra Wielkopolska Dakowy - KS Grom Wolsztyn 6-0 (3-0)
Bramki:
Dominika Siejek
Edyta Nadolska
Aleksandra Jabłońska
Katarzyna Górska
Mona Mortezaei
Zuzanna Grześkowiak

Skład: Paulina Paszak('65 Natalia Górka), Natalia Kaźmierczak ('40 Magdalena Gonda), Dominika Siejek ('73 Emialia Adamska), Aleksandra Jabłońska, Katarzyna Górska, Alicja Patelska, Edyta Nadolska ( '73 Karolina Przybyła), Patrycja Domagała ('70 Aleksandra Piszczek), Mona Mortezaei, Zuzanna Grześkowiak, Magda Wośkowiak ('78 Dominika Włodarczak)

Wyniki naszej drużyny w poprzednich kolejkach:
kolejka 1. KS Grom Wolsztyn - UKS Skra Wielkopolska 3-1
kolejka 2. Lechia Zielona Góra - KS Grom Wolsztyn 5-2
kolejka 3. KS Grom Wolsztyn - GSS Grodzisk Wlkp. 0-5

Następny swój mecz w rundzie rewanżowej nasze panie rozegrają w sobotę 16 października o godz. 11.00 na stadionie w Wolsztynie. Zmierzymy się z drużyną Lechii Zielona Góra.

 

5.KS Grom Wolsztyn – Lechia Zielona Góra 1-4

W rozegranym dzisiaj meczu 5 kolejki III ligi piłki nożnej kobiet nasza drużyna uległa zespołowi Lechii Zielona Góra.
Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

KS Grom Wolsztyn - Lechia Zielona Góra 1-4 (0-0)
Strzelcem bramki dla naszej drużny była Katarzyna Górska.

Skład: Górka Natalia, Kaźmierczak Natalia (Nadolska Edyta), Siejek Dominika, Jabłońska Aleksandra, Górska Katarzyna, Patelska Alicja, Adamska Emilia, Wawrzyńska Donata (Piszczek Aleksandra), Grześkowiak Zuzanna, Domagała Patrycja, Wośkowiak Magda.

Włodarczak Dominika, Zaremba Sandra, Przybyła Karolina

 

6.GSS Grodzisk Wlkp. – KS Grom Wolsztyn 5-0

Nie udał się naszym dziewczynom rewanżowy mecz rundy jesiennej z drużyną GSS Grodzisk Wlkp. Mimo zaangażawania i walki na boisku powtórzył się wynik z meczu w Wolsztynie. Dziewczyny z Grodziska zasłużenie wygrały 5-0. Był to ostatni mecz ligowy w rundzie jesiennej naszych pań. Już niedługo podsumowanie rundy...

GSS Grodzisk Wlkp. - KS Grom Wolsztyn 5-0 (2-0)

Skład drużyny: Górka Natalia, Paszak Paulina, Zaremba Sandra, Grześkowiak Zuzanna, Górska Katarzyna, Kaźmierczak Natalia, Adamska Emilia, Przybyła Karolina, Mortezaei Mona, Domagała Patrycja, Wawrzyńska Donata, Wośkowiak Magda, Gonda Magdalena, Włodarczak Dominika, Matysik Joanna, Weiss Monika

 

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

SENIORKI: Drużyna seniorek po rocznej przerwie wróciła do rozgrywek ligowych. Wystartowaliśmy w nowo tworzonej III lidze piłki nożnej kobiet – grupie wielkopolskiej, zachodniej. W rozgrywkach tej grupy uczestniczyły drużyny: GSS Grodzisk Wlkp., KS Lechia Zielona Góra, UKS Skra Wielkopolska Dakowy oraz KS Grom Wolsztyn.
Przed rozpoczęciem sezony nikt, tak naprawdę, nie mógł przewidzieć jakie osiągniemy wyniki i czego można się spodziewać po drużynie i przeciwnikach …

W rundzie jesiennej nasza drużyna w sześciu meczach zdobyła 6 punktów (dwa zwycięstwa i cztery przegrane). Pozwoliło to na zajęcie trzeciego miejsca w grupie. Punkty zdobywaliśmy z drużyną Skry, a niestety nie byliśmy w stanie, na razie, nawiązać walki z zespołami Lechii i GSS-u.
Stosunek bramek to 12 strzelonych i 20 straconych. Bramki dla naszej drużyny strzelały:
Katarzyna Górska - 4, Wośkowiak Magda - 3, Siejek Dominika, Nadolska Edyta, Jabłońska Aleksandra, Mortezaei Mona, Grześkowiak Zuzanna po 1


JUNIORKI MŁODSZE: O wielkim sukcesie możemy mówić za to podsumowując start naszych juniorek w Klubowych Mistrzostwach Polski. Nasza drużyna wystąpiła w tych rozgrywkach pierwszy raz w historii naszego klubu. Tym bardziej cieszy postawa i wyniki.

Dziewczyny pewnie wygrały turniej eliminacyjny w Środzie Wlkp. i awansowały do finału wojewódzkiego.
W finale wojewódzkim sprawiły nam ogromną niespodziankę zajmując drugie miejsce. Zdobyły tytuł V-ce Mistrzyń Wielkopolski i awansowały do grona najlepszych 32 drużyn w Polsce.
Na wiosnę przyszłego roku w turnieju strefowym (jest to turniej rangi ćwierć finału Mistrzostw Polski) będą, wspólnie z drużyną Medyka Konin, reprezentowały Wielkopolskę w rozgrywkach ogólnopolskich.

Wymiernym sukcesem całej sekcji piłki nożnej kobiet w naszym klubie są również powołania do kadr województwa: do kadry młodziczek U13 powołana została Natalia Różycka, a do kadry Juniorek Młodszych U16 aż trzy nasze piłkarki: Zuzanna Grześkowiak, Magda Wośkowiak i Patrycja Domagała.

 

WIOSNA

 

1. KS Grom Wolsztyn – Zjednoczeni Kaczory 2-2

O ogromnym pechu mogą mówić nasze panie z drużyny seniorek.

W rozegranym wczoraj meczu III ligi piłki nożnej kobiet zremisowały z drużyną LZS Zjednoczeni Kaczory 2-2. Wynik, który mógłby być odebrany jako dobry, nie oddaje niestety tego co działo się na boisku i pozostawia duży niedosyt…

Nasze panie podeszły do tego meczu bardzo zmotywowane. Bardzo chciały wygrać by podtrzymać dobrą wiosenną passę. I od początku meczu widać było to w grze. Wolsztynianki dominowały na boisku aż do 15 minuty. Wtedy to pierwszą akcję, zakończoną wywalczeniem rzutu rożnego, udało się przeprowadzić naszym gościom. Pierwsza, a jednak decydująca o przebiegu całego meczu akcja…

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka w zamieszaniu pod bramką spada na głowę napastniczki gości, a po jej uderzeniu, zmierzająca w światło bramki piłka, trafia w rękę, odruchowo reagującą Emilię Adamską. Sędzia dyktuje rzut karny i niestety pokazuje czerwoną kartkę naszej zawodniczce. Od 15 minuty gramy więc w dziesiątkę, a chwilę później tracimy po rzucie karnym też bramkę.

To nie zniechęciło jednak naszych dziewczyn. Mimo, że grały w dziesiątkę to cały czas zawodniczki Gromu były aktywniejsze i groźniejsze na boisku. Tuż przed przerwą po akcji prawą stroną na strzał decyduje się Donata Wawrzyńska. Zmierzająca do bramki piłka trafia jeszcze w nogi obrończynię gości i wtacza się do siatki. Do szatni schodzimy więc z wynikiem remisowym.

Po przerwie gra się wyrównała, choć to my nadal mieliśmy więcej do powiedzenia na boisku. Co chwile pod jedną i drugą bramką robiło się „gorąco”. Po jednej z takich akcji i po błędzie bramkarza gości, Patrycja Domagałą zdobywa strzałem z dystansu drugą bramkę dla Gromu. Dziewczyny z Kaczor za wszelką cenę próbują odrobić straty, ale to powoduje, że nadziewają się na kontry. W ciągu 10 następnych minut wolsztynianki mają kilka nieomal stuprocentowych sytuacji, niestety zabrakło doświadczenia i zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Zabrakło też sił w końcówce meczu co bezwzględnie wykorzystały przyjezdne, stwarzając kilka groźnych sytuacji. I niestety w ostatniej akcji meczu przekonaliśmy się jak prawdziwe jest powiedzenie:” Niewykorzystane sytuacje się mszczą„. Nasze zmęczone obrończynie nie zdążyły za wchodzącą prawą stroną napastniczką Zjednoczonych, a ta nie myli się i lokuje piłkę w siatce naszej bramki. Jak byliśmy blisko utrzymania wyniku, niech świadczy fakt, że sędzia nie pozwolił już na wznowienie gry ze środka i zakończył mecz.

Naszym paniom dziękujemy za pokazaną ambicję i wiarę w zwycięstwo mimo gry w osłabieniu nieomal przez cały mecz. Życzymy powodzenia i takiej postawę w następnych meczach.

KS Grom Wolsztyn – LZS Zjednoczeni Kaczory 2-2 (1-1)
Bramki:
’35 Donata Wawrzyńska
’66 Patrycja Domagała

Skład drużyny: Paulina Paszak, Natalia Górka, Zuzanna Grześkowiak, Aleksandra Jabłońska, Dominika Siejek, Alicja Patelska, Emilia Adamska, Karolina Przybyła, Patrycja Domagała, Katarzyna Górska, Magda Wośkowiak, Donata Wawrzyńska, Aleksandra Piszczek, Natalia Kaźmierczak, Natalia Żok, Dominika Włodarczak

Nasze panie będzie można zobaczyć w akcji już w najbliższą sobotę (21 maja). Na stadionie MOSiR Wolsztyn o godz.17.00 podejmować będą lidera III ligi, grupy wielkopolskiej drużynę Lechii Zielona Góra. Serdecznie wszystkich zapraszamy i liczymy na doping.

 

2. Lechia Zielona Góra – KS Grom Wolsztyn 4-2

Nie udał się start rozgrywek naszej drużynie.

W wyjazdowym meczu III ligi piłki nożnej kobiet ulegliśmy Lechii Zielona Góra 2-4. Mimo bardzo dobrej gry i momentami znacznej przewagi na boisku nasz młody zespół nie poradził sobie z bardziej doświadczonymi zawodniczkami z Zielonej Góry.
Zabrakło niestety przede wszystkim koncentracji na początku meczu(już w 8 minucie nasza drużyna przegrywała 2-0).Ale również odrobiny szczęścia (aż trzy razy słupek ratował drużynę Lechii przed utratą gola).
Nie zabrakło za to na pewno zaangażowania i walki.

Lechia Zielona Góra - KS GROM Wolsztyn 4-2 (3-2)
Bramki: Donata Wawrzyńska x2

Skład drużyny: Paszak Paulina, Górka Natalia, Patelska Alicja, Siejek Dominika, Jabłońska Aleksandra, Kaźmierczak Natalia, Adamska Emilia, Domagała Patrycja, Grześkowiak Zuzanna, Górska Katarzyna, Wośkowiak Magda, Wawrzyńska Donata, Przybyła Karolina, Gonda Magdalena, Weiss Monika, Włodarczak Dominika, Piszczek Aleksandra, Żok Natalia

 

3.KS Grom Wolsztyn – GSS Grodzisk Wlkp. 2-0

Wspaniały prezent zrobiły nam, a przede wszystkim sobie, dziewczyny z drużyny seniorek. W sobotni poranek pokonały lidera III ligi kobiet, grupy I wielkopolskie, drużynę GSS Grodzisk Wlkp. 2-0. Prezent miły, ale nieprzypadkowy…

Nasze dziewczyny wyszły na mecz bardzo skoncentrowane i naprawdę bardzo chciały wygrać… Mimo, że dotychczasowe mecze z drużyną z Grodziska w tym sezonie skazywały nas na pewną przegraną (przypomnijmy: w rundzie jesiennej dwa razy przegraliśmy 0-5 w meczach ligowych(gramy systemem mecz i rewanż w rundzie jesiennej i wiosennej); do tego w meczu pucharowym przegraliśmy 0-3).

Dziewczyny pokazały charakter i wolę walki… Jaka była determinacja naszych pań niech świadczy fakt, że pierwszy strzał na bramkę Gromu dziewczyny z Grodziska oddały z akcji dopiero w 63 minucie gry. Nasze panie nie dość, że nie pozwalały na za wiele przeciwniczkom to świetnie radziły sobie w grze ofensywnej. A co jest najważniejsze, widać było, że mamy drużynę, która może nawiązać walkę z każdym przeciwnikiem.

Na bramki w prawdzie trzeba było czekać, aż do drugiej połowy, ale publiczność zgromadzona na meczu z pewnością nie żałuje spaceru na wolsztyński stadion…

KS GROM Wolsztyn – GSS Grodzisk Wlkp. 2-0 (0-0)
Bramki:
’45 Magda Wośkowiak
’76 Donata Wawrzyńska

Skład drużyny: Paulina Paszak, Natalia Górka, Katarzyna Górska, Aleksandra Jabłońska, Dominka Siejek, Zuzanna Grześkowiak, Emilia Adamska, Żaneta Wawrzynowicz, Patrycja Domagała, Donata Wawrzyńska, Mona Mortezaei, Magda Wośkowiak, Natalia Kaźmierczak, Edyta Nadolska, Sandra Zaremba, Monika Weiss, Karolina Przybyła, Natalia Żok

A już w środę (27.04.) czeka nas jedno z najważniejszych wydarzeń w krótkiej historii sekcji piłki nożnej kobiet naszego klubu. Drużyna juniorek młodszych KS GROM Wolsztyn walczyć będzie na boiskach KKPK Medyk Konin w ćwierćfinale Klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.
Naszymi przeciwniczkami będą:

Bałagany Łubianka - vce mistrz województwa Kujawsko-Pomorskiego
oraz
KKPK Medyk Konin - Mistrz województwa Wielkopolskiego

W ostatniem momencie na skutek problemów organizacyjnych i finansowych z turnieju musiał wycofać się KKP Bydgoszcz - mistrz województwa Kujawsko-Pomorskiego

Liczymy na równie wielkie zaangażowanie i walkę oraz równie dobre rezultaty. Powodzenia dziewczyny!!!

 

4. Zjednoczeni Kaczory – KS Grom Wolsztyn 1-3

W sobotę 7 maja drużyna seniorek mogła cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

W wyjazdowym meczu 10 kolejki III ligi piłki nożnej kobiet spotkaliśmy się z drużyn LZS Zjednoczeni Kaczory. Debiutujᶏcy w rozgrywkach ligowych klub z Kaczor w ostatniej kolejce sprawił ogromnᶏ niespodziankę pokonując 1-0 lidera rozgrywek drużynę GSS Grodzisk Wlkp.

Czekał nas więc ciężki mecz. Tym bardziej ciężki, że z powodu odbywających się właśnie egzaminów maturalnych oraz na skutek kontuzji i chorób do dyspozycji trenera pozostało tylko 11 zawodniczek. Dało to okazję do debiutu w rozgrywkach ligowych Monice Weiss i Natalii Żok. Od pierwszej minuty zagrały też dotychczasowe zmienniczki: Natalia Kaźmierczak i Ola Piszczek. Mimo roszad w składzie okazało się, że siła drużyny jest nie mniejsza. Dobrze to świadczy o zawodniczkach z całej szerokiej kadry seniorek. Brawa dla naszych dziewczyn należᶏ się tym bardziej, że mecz odbywał się w nieomal letniej temperaturze, ale to grajᶏca w jedenastkę nasza drużyna lepiej go wytrzymała.

LZS Zjednoczeni Kaczory – KS GROM Wolsztyn 1-3 (1-2)
Bramki:
8’ Aleksandra Piszczek
39’ Magda Wośkowiak
43’ Zuzanna Grześkowiak

Skład drużyny: Paulina Paszak, Natalia Żok, Alicja Patelska, Zuzanna Grześkowiak, Natalia Kaźmierczak, Emilia Adamska, Patrycja Domagała, Monika Weiss, Katarzyna Górska, Magda Wośkowiak, Aleksandra Piszczek


Następny mecz ligowy nasze panie rozegrajᶏ na stadionie w Wolsztynie we wtorek 17 maja o godz.17.00. Spotkamy się, w meczu rozpoczynajᶏcym wiosennᶏ rundę rewanżowᶏ ponownie, z LZS Zjednoczeni Kaczory. Serdecznie zapraszamy.


A już w sobotę 14 maja w Koninie grajᶏ swoje mecze nasze kadrowiczki: Patrycja Domagała, Zuzanna Grześkowiak i Magda Wośkowiak w Kadrze Wielkopolski Juniorek Młodszych U16 i Natalia Różycka w Kadrze Wielkopolski Młodziczek U13. Obie nasze reprezentacje spotkajᶏ się z rówieśniczkami z województwa zachodnio-pomorskiego. Życzymy powodzenia

 

5. KS Grom Wolsztyn – Lechia Zielona Góra 0-6

W rozegranym w sobotę spotkaniu XI kolejki III ligi piłki nożnej kobiet nasza drużyna uległa wysoko, bo aż 0-6, liderowi rozgrywek, drużynie Lechii Zielona Góra.

W sobotnim meczu wyrównana gra toczyła się do trzydziestej minuty. Wtedy to wolsztynianki straciły pierwszą bramkę. I w tym momencie z naszych dziewczyn jakby zeszło powietrze, a z kolei drużyna z Zielonej Góry zaczęła grać swobodniej. Dekoncentracja po stracie bramki spowodowała, że w przeciągu następnych pięciu minut tracimy aż dwa gole… Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0-3.

A niestety tuż po przerwie po błędzie obrony pada następna bramka dla zielonogórzanek. Grająca już na pełnym luzie drużyna Lechii w przeciągu dziesięciu następnych minut strzela nam kolejne dwa gole. Na szczęście wolsztynianki zdołały się pozbierać i nie dopuściły do kompletnego rozbicia. Niestety mimo stwarzanych szans nie udało się strzelić nawet bramki honorowej.

Usprawiedliwić nasze panie może jednak fakt, że ogromny wysiłek włożyły we wtorkowy mecz z drużyną z Kaczor i niestety było to widoczne w sobotę…

KS Grom Wolsztyn – Lechia Zielona Góra 0-6 (0-3)

Skład drużyny:
Górka Natalia, Paszak Paulina, Natalia Kaźmierczak, Aleksandra Jabłońska, Zuzanna Grześkowiak, Natalia Żok, Alicja Patelska, Karolina Przybyła, Mona Mortezaei, Katarzyna Górska, Donata Wawrzyńska, Magda Wośkowiak, Monika Weiss, Dominika Włodarczak, Daria Początek

Ostatni swój mecz w sezonie 2010/2011 nasze panie rozegrają w niedzielę 29.05.2011 o godz.12.00 na boisku w Ptaszkowie. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna GSS Grodzisk Wlkp. Wszystkich naszych sympatyków serdecznie zapraszamy i liczymy na doping.

 

6. GSS Grodzisk Wlkp. – KS Grom Wolsztyn 2-4

Wyjazdowym wygranym meczem z GSS Grodzisk Wlkp. zakończyły sezon nasze panie z drużyny seniorek.

Mimo, że była to ostatnia kolejka to dla nas wszystko było już jasne jeśli chodzi o układ tabeli. Bez względu na wynik meczu zajęliśmy w tym sezonie trzecie miejsce.
Za to dla naszych przeciwniczek był to mecz o pierwsze miejsce w rozgrywkach grupowych premiowane awansem do baraży o drugą ligę. Do prowadzącej w tabeli drużyny Lechii Zielonej Góry drużyna z Grodziska traciła wprawdzie 3 punkty, ale miała korzystniejszy układ meczy bezpośrednich…

Ale! Nasze dziewczyny bardzo chciały się zrehabilitować kibicom za wysoką przegraną z poprzedniej kolejki. Poza tym mecze z drużyną z sąsiedniego powiatu zawsze traktowane są jak małe derby naszego regionu… Mecz zapowiadał się więc na bardzo zacięty.

I tak było. Pierwsze piętnaście minut było bardzo nerwowe w naszym wykonaniu, a gospodynie naciskały bardzo mocno chcąc od początku spotkania zdobyć przewagę na boisku. I tym pressingiem udało im się wymusić błąd naszej obrony i bramkarza. Po dośrodkowaniu w nasze pole karne piłka kozłuje tak nieszczęśliwie, że mija lobem naszego bramkarza, a zmierzającą do pustej bramki piłkę dobija napastniczka gości. Stracona bramka podziałała na nasze dziewczyny jak zastrzyk adrenaliny. Od tego momentu to wolsztynianki zyskują przewagę i coraz częściej atakują bramkę GSS. W 35 minucie nieomal kopia sytuacji z 15 minuty tym razem w polu karnym grodziszczanek. Skutecznym dobijającym jest Magda Wośkowiak. Do przerwy 1-1.

Doskonale zaczęła się dla nas druga połowa. Już 5 minut po rozpoczęciu świetną akcję przeprowadzają nasze dziewczyny. Idealną za plecy obrońców piłkę wrzuca Zuzanna Grześkowiak, a akcję pięknym strzałem w długi róg wykańcza Katarzyna Górska. Druga bramka jeszcze bardziej zmotywowała nasze dziewczyny. Na bramkę Grodziska sunie akcja za akcją i już w 52 minucie niezawodna w tym meczu Magda Wośkowiak strzela swoją drugą bramkę. Dziesięć minut później kompletuje ona swojego drugiego w tym sezonie hat-tricka. Przy odrobinie zimnej krwi Magda mogła w tym meczu strzelić z resztą jeszcze co najmniej dwie bramki. Jaka była przewaga w tej części meczu niech świadczy fakt, że oddaliśmy w sumie w przeciągu 25 minut około 15 strzałów na bramkę przeciwnika. Swoich sił próbowały,oprócz Magdy, Kasia Górska, Zuza Grześkowiak, Patrycja Domagała i w końcu trafiając w słupek przy próbie dośrodkowania z bardzo ostrego kąta Natalia Kaźmierczak…

W 72 minucie nasze panie poczuły się jednak zbyt swobodnie. Koncentrując się na strzelaniu bramek zapomniały o obronie i niestety po świetnej kontrze dziewczyn z Grodziska tracimy drugą bramkę.

Chwilę później mogło być już „po meczu”. Po zagraniu ręką w polu karnym zawodniczki z Grodziska sędzia meczu dyktuje rzut karny. Niestety strzał Kasi Górskiej broni świetnie spisująca się w tym meczu bramkarka GSS-u.

Wynik mimo ambitnych ataków dziewczyn z Grodziska nie uległ już jednak zmianie i z kolejnego wyjazdowego meczu wróciliśmy z trzema punktami…

Podkreślić należy fakt, że mimo iż był to dla nas tak zwany „mecz o nic” dziewczyny pokazały, że zasługują swoją postawą na boisku i "grą do końca" na szacunek i danie im szansy gry w następnym sezonie. Następnym sezonie może już walki o inne, wyższe cele…

GSS Grodzisk Wlkp. – KS Grom Wolsztyn 2-4 (1-1)
Bramki:
Magda Wośkowiak x3
Katarzyna Górska
Skład drużyny:
Paulina Paszak, Natalia Żok, Dominika Siejek, Aleksandra Jabłońska, Natalia Kaźmierczak, Emilia Adamska, Karolina Przybyła, Mona Mortezaei, Zuzanna Grześkowiak, Katarzyna Górska, Magda Wośkowiak, Patrycja Domagała, Donata Wawrzyńska, Monika Weiss

Nasze seniorki czeka teraz okres roztrenowania. Podsumowanie sezonu już wkrótce…

Juniorki młodsze U15 za to pozostają na boiskach do 30 czerwca. Jako Mistrzynie Wielkopolski od 24 czerwca będą reprezentować nasze województwo na Mistrzostwach Polski LZS, które odbędą się w Grudziądzu (Finał krajowy turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”). Życzymy powodzenia i czekamy na dobre wieści.

Z kolei trzy nasze reprezentantki w kadrze wielkopolski U16: Patrycja Domagała, Zuzanna Grześkowiak i Magda Wośkowiak kończyć będą sezon za to dopiero w lipcu po, mamy nadzieję szczęśliwym, finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który w tym roku odbędzie się w Warszawie. Życzymy złota! Powodzenia dziewczyny…

 

HALOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI

Udanie rozpoczęły sezon halowy dziewczyny z drużyny juniorek młodszych. Z rozegranych w niedzielę w Koninie Halowych Mistrzostw Wielkopolski w piłce nożnej wróciły z brązowym medalem.

Zajęte miejsce cieszy tym bardziej, że dziewczyny nie miały możliwości przygotować się do rozgrywek pod dachem i na turniej jechały bez jednego choćby treningu na dużej hali…
Tym razem wystarczyły indywidualne umiejętności dziewczyn i zdobyte już doświadczenie w grach na boisku. Dopisało nam też szczęście lub też inaczej nazywając sytuacje: rozgrywki potoczyły się po naszej myśli.

Dziewięć drużyn podzielonych zostało na trzy grupy. Zdobywcy pierwszych miejsc w grupie , przechodzili do grupy grającej o miejsca 1-3. Drużyny zajmujące drugie miejsce przechodziły do grupy grającej o miejsca 4-6, a zajmujące trzecie miejsce do grupy walczącej o miejsca 7-9.

Nasze dziewczyny trafiły w swojej grupie eliminacyjnej na drużyny: MOS Konin i UKS Delfin Ślesin.
W pierwszym meczu po bardzo nerwowym spotkaniu przegraliśmy z drużyną z Konina 3-1. Drużyna z Konina przegrała jednak, również w stosunku 3-1, z zespołem ze Ślesina.
W ostatnim meczu, żeby zająć pierwsze miejsce w grupie, nasza drużyna potrzebowała więc wygrać z UKS Delfin różnicą co najmniej trzech bramek. I po świetnym meczu i bardzo ambitnej grze do ostatniej minuty, tak właśnie się stało. Wygraliśmy 3-0 i awansowaliśmy do grupy walczącej o miejsca 1-3.

MOS Konin – UKS Delfin Ślesin 1-3
KS Grom Wolsztyn – MOS Konin 1-3
KS Grom Wolsztyn – UKS Delfin Ślesin 3-0

W grupie mistrzowskiej trafiliśmy na faworyta turnieju drużynę Medyka Konin oraz na drużynę Kadry Wielkopolski U13.
Jak silną jest drużyna Medyka niech świadczy fakt, że rozgrywkach grupowych strzeliła 19, a nie straciła żadnej bramki. Z pierwszej piątce tej drużyny, aż cztery dziewczyny występują w kadrze Polski juniorek.
I właśnie z Medykiem spotkaliśmy się w pierwszym meczu. Nasze dziewczyny były o włos od sprawienia ogromnej niespodzianki. Na niecałe dwie minuty przed końcem meczu prowadziły z koniniankami 4-3. Doświadczenie i umiejętności dziewczyn z Medyka wzięły jednak górę i mecz zakończył się wynikiem 4-5.

KS Grom Wolsztyn – Medyk Konin 4-5

W drugim meczu niestety nie byliśmy w stanie poradzić sobie z młodszymi, ale bardzo ambitnie grającymi dziewczynkami z Kadry Wielkopolski U13. Zabrakło sił, a przede wszystkim pomysłu na grę z tak specyficznym przeciwnikiem.

KS Grom Wolsztyn – Kadra Wielkopolski Młodziczek U13 2-4

W drugim meczu grupy mistrzowskiej Medyk Konin pokonał Kadrę Wielkopolski Młodziczek 3-1 i został Halowym Mistrzem Wielkopolski na sezon 2010/2011.

Podsumowując występ. Trochę niespodziewanie, bo bez przygotowania, nasze dziewczyny zdobyły tytuł II v-ce Mistrza Wielkopolski. Zaprezentowały się jednak naprawdę nieźle i będzie to na pewno dla nich duże doświadczenie na przyszłość.

Skład drużyny: Paulina Paszak, Natalia Górka, Zuzanna Grześkowiak, Edyta Nadolska, Magda Wośkowiak, Patrycja Domagała, Karolina Przybyła, Magdalena Gonda, Natalia Kaźmierczak, Dominika Włodarczak

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

 

TURNIEJ W NEUZELLE

W niedzilę 12 grudnia drużyna seniorek gościła w niemieckim Neuzelle. Rozegrany tam został dziewiąty już turniej piłki nożnej kobiet. Do turnieju zgłosiło się aż dwanaście zespołów, w tym jako jedyna z Polski nasza drużyna.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach po sześć zespołów. Po trzech zwycięstwach, remisie i jednej przegranej ostatecznie zajęliśmy w swojej grupie drugie miejsce i awansowaliśmy do półfinałów.

KS Grom Wolsztyn - SV Diana Haida 1-0
KS Grom Wolsztyn - MSV Eintracht Frankfurt 1-2
KS Grom Wolsztyn - Gymnasium Stift Neuzelle 4-0
KS Grom Wolsztyn - SV Gartenstadt 2-2
KS Grom Wolsztyn - SG Borussia Furstenwalde 2-0

W meczu półfinałowym naszym przeciwnikiem była drużyna TSV Berlin. Po bardzo emocjonującym pojedynku mecz zakończył się wynikiem 2-2. O awansie do finału zdecydowała seria rzutów karnych, w których lepsze okazały się dziewczyny z Berlina.

KS Grom Wolsztyn - TSV Berlin 2-2 (0-2)

Niestety nie powiodło się naszym paniom w meczu o trzecie miejsce. Przegraliśmy ten mecz 3-1. A spotkaliśmy się w nim z drużyną BSG Chemie Schwarzheide, która w swoim meczu półfinałowym przegrała z drużyną z Frankfurtu rónież w rzutach karnych 1-2(w regulaminowym czasie gry padł remis 0-0).

KS Grom Wolsztyn - BSG Chemie Schwarzheide 1-3

Turniej zakończyliśmy więc na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu.
Trenerzy wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach za najlepszą zawodniczkę turnieju uznali naszą obrończynie, Aleksandrę Jabłońską.

Skład drużyny: Paulina Paszak, Alicja Patelska, Aleksandra Jabłońska, Zuzanna Grześkowiak, Emilia Adamska, Joanna Matysik, Magda Wośkowiak, Katarzyna Górska i Donata Wawrzyńska

 

TURNIEJ HALOWY W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

W dniach 4-6 lutego w Grodzisku Wielkopolskim odbył się 7 Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet – Awantaż Cup 2011. W trzech kategoriach wiekowych: Młodziczkach (dziewczyny ze szkół podstawowych), Juniorkach Młodszych (dziewczyny z gimnazjów) oraz Seniorkach rywalizowało ponad dwieście dziewcząt z Polski i Ukrainy. Nasz klub reprezentowała drużyna juniorek młodszych.

W tej kategorii wystąpiło siedem drużyn:
GSS Grodzisk Wlkp.
Novy Rożdil z Ukrainy
Victoria Sianów
Sztorm Gdynia-Mistrz Polski z 2009 i V-ce Mistrz Polski z 2010 roku w tej kategorii wiekowej- który wystawił dwie drużyny
Ecoren Ziemie Lubińska-czwarta drużyna ubiegłorocznych klubowych Mistrzostw Polski
oraz KS Grom Wolsztyn
W fazie eliminacyjnej mecze rozgrywane były w jednej grupie systemem:” każdy z każdym”.

Pierwszego dnia turnieju zagraliśmy trzy mecze:
KS Grom Wolsztyn – Novy Rożdil 2-1
KS Grom Wolsztyn – GSS Grodzisk Wlkp. 4-0
KS Grom Wolsztyn – Victoria Sianów 3-1

Drugi dzień to pojedynki z najsilniejszymi ekipami w turnieju:
KS Grom Wolsztyn – Sztorm II Gdynia 4-0
KS Grom Wolsztyn – Sztorm I Gdynia 0-3
KS Grom Wolsztyn – Ecoren Ziemia Lubińska 2-2

Po „eliminacyjnej” fazie rozgrywek po wygraniu czterech, zremisowaniu i przegraniu jednego meczu zajęliśmy drugie miejsce w grupie.

Klasyfikacja po meczach grupowych:
1.Sztorm I Gdynia
2. KS Grom Wolsztyn
3. Ecoren Ziemia Lubińska
4. Vicoria Sianów
5.Sztorm II Gdynia
6.Novy Rożdil
7.GSS Grodzisk Wlkp.

Ostatni dzień turnieju to pojedynki półfinałowe i o miejsca w klasyfikacji końcowej.

W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się drużyny Victorii Sianów i Sztormu I Gdynia. Po kontrowersyjnym, ale zasłużonym zwycięstwie 3-0, do finału awansowała drużyna Victorii(przy stanie 1-0 dla Sianowa na 3 minuty przed końcem meczu drużyna z Gdyni nie mogąc pogodzić się z decyzją sędziego zeszła z boiska).

W drugim meczu półfinałów spotkaliśmy się ponownie z Ecorenem Ziemia Lubińska i ponownie padł remis 1-1. O awansie do finału zdecydowały karne, w których lepsze okazały się dziewczyny z Lubina.

KS Grom Wolsztyn – Ecoren Ziemia Lubińskia 1-1 (1-3)

W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się z drużyną Sztormu I Gdynia. I tym razem padł remis. I znowu o wyniku zdecydowały karne. I niestety ponownie przeciwniczki wykonywały je lepiej.

KS Grom Wolsztyn – Sztorm I Gdynia 1-1 (1-2)

Ostatecznie zajęliśmy w turnieju, tak nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Ecorenu Ziemia Lubińska, która w meczu finałowym spotkała się z Victorią Sianów. Mecz zakończył się remisem 0-0, a o wygranej ponownie zdecydowały karne.

Ecoren Ziemia Lubińska – Victoria Sianów 0-0 (3-2)

Klasyfikacja końcowa:

1.Ecoren Ziemia Lubińska
2.Victoria Sianów
3.Sztorm I Gdynia
4.KS Grom Wolsztyn
5.GSS Grodzisk Wlkp.
6.Novy Rożdil
7.Sztorm II Gdynia

Miłą informacją jest, że najlepszym strzelcem turnieju, z 12 trafieniami, została nasza zawodniczka Magda Wośkowiak.
Najlepszy zawodnik: Magdalena Hinca (Sztorm Gdynia)
Najlepszy bramkarz: Joanna Bugajska (Ecoren Ziemia Lubińska)

Skład drużyny: Górka Natalia, Paszak Paulina, Grześkowiak Zuzanna, Gonda Magdalena, Przybyła Karolina, Wośkowiak Magda, Domagała Patrycja, Piszczek Aleksandra.

Naszym dziewczynom gratulujemy zajętego miejsca, a przede wszystkim dziękujemy za wspaniałą walkę na boisku i godne reprezentowanie klubu w walce z o wiele wyżej notowanymi przeciwnikami.

TURNIEJ W BUKU

W sobotę 29 stycznia na zaproszenie klubu Skra Wielkopolska Dakowy nasze dziewczyny z drużyn Seniorek i zawiązującej się dopiero drużyny Młodziczek uczestniczyły w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Miasta i Gminy Buk.

W turnieju spotkały się drużyny Seniorek i Młodziczek trzech klubów z naszego rejonu: GSS Grodzisk Wlkp.,SKRA Wielkopolska Dakowy oraz KS Grom Wolsztyn.

Miło nam donieść,że w tej "derbowej" konfrontacji nasze dzieczyczny spisały się bardzo dobrze. Seniorki wygrały zawody w swojej kategorii, a debiutujące w turniejach piłkarskich nasze Młodziczki zajęły drugie miejsce.

Wyniki meczów turniejowych:
SENIORKI (kategoria open)
Skra Wielkopolska Dakowy-GSS Grodzisk Wlkp. 3-1
KS Grom Wolsztyn-GSS Grodzisk Wlkp. 3-0
KS Grom Wolsztyn-Skra Wielkopolska Dakowy 3-3

1. KS GROM WOLSZTYN
2.Skra Wielkopolska Dakowy
3.GSS Grodzisk Wlkp.

MŁODZICZKI(dziewczyny roczników 98 i młodsze)
Skra Wielkopolska Dakowy-GSS Grodzisk Wlkp. 2-0
KS Grom Wolsztyn-GSS Grodzisk Wlkp. 2-1
KS Grom Wolsztyn-Skra Wielkopolska Dakowy 0-2

1.Skra Wielkopolska Dakowy
2.KS GROM WOLSZTYN
3.GSS Grodzisk Wlkp.

Składy drużyn:
SENIORKI: Paulina Paszak, Alicja Patelska, Aleksandra Jabłońska, Katarzyna Górska, Donata Wawrzyńska, Mona Mortezaei, Joanna Matysik

MŁODZICZKI: Martyna Mikołajczyk, Aleksandra Konik, Karolina Fiedosewicz, Patrycja Lewandowska, Jaonna Tomaszewska, Katarzyna Zaremba, Natalia Różycka

Incjatywa takiego turnieju,który promując piłkę nożną w naszym rejonie, jednocześnie służy integracji naszych klubów bardzo nam się spodobała. Tym bardziej bardzo DZIĘKUJEMY organizatorom za zaproszenie.

A naszym dziewczynom gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

 

KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH

ELIMINACJE – ŚRODA WLKP.

W dniu dzisiejszym drużyna juniorek młodszych naszego klubu wzięła udział w turnieju eliminacji wojewódzkich, klubowych Mistrzostw Polski w kategorii U16. W walce z wyżej notowanymi zespołami nasze dziewczyny spisały się wspaniale i zajęły pierwsze miejsce w rozgrywkach.
Wygranie tego turnieju dało nam awans do finału wojewódzkiego, który, jeżeli pozwoli pogoda, odbędzie się już 11 listopada. W finale spotkają się najlepsze 4 drużyny w Wielkopolsce. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc awansują do rozgrywek krajowych. Po udanym występie w eliminacjach liczymy na dobrą grę i wyniki w finale.

Wyniki naszej drużyny:

KS Grom Wolsztyn - GSS Grodzisk Wlkp. 2-0
Patrycja Domagała x2

KS Grom Wolsztyn - KKS 1925 Kalisz 4-0
Patrycja Domagała x3, Edyta Nadolska

KS Grom Wolsztyn - Polonia Środa Wlkp. 0-3

Skład zespołu:
Górka Natalia, Paszak Paulina, Kaźmierczak Natalia, Grześkowiak Zuzanna, Gonda Magdalena, Zaremba Sandra, Nadolska Edyta, Przybyła Karolina, Domagała Patrycja, Wośkowiak Magda, Piszczek Aleksandra, Weiss Monika

FINAŁ WOJEWÓDZKI

Nie jedenastego, jak wcześniej zapowiadaliśmy, a dziewiątego listopada odbył się w Koninie wojewódzki turniej finałowy Klubowych Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych (Nieoficjalne Mistrzostwa Wielkopolski w tej kategorii wiekowej). Spotkały się w nim, wyłonione z dwóch turniejów eliminacyjnych, cztery najlepsze drużyny w Wielkopolsce: SMS Medyk Konin, SMS Medyk II Konin, GSS Grodzisk Wlkp. oraz nasza drużyna.

Turniej ten był kolejną fazą eliminacji Mistrzostw Polski. Oprócz tytułu Mistrza Wielkopolski dziewczyny walczyły o awans do turnieju strefowego. W ośmiu takich turniejach, wystąpią Mistrzowie i V-ce Mistrzowie wszystkich województw.

Przed wyjazdem wydawało się, że murowanymi kandydatami do awansu były obie drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Konina. Okazało się jednak, nie pierwszy raz z resztą, że piłka nożna jest nieprzewidywalna…

Nasze dziewczyny przegrały swój pierwszy mecz w turnieju z Medykiem I Konin. Wolsztynianki w pierwszej połowie troszeczkę przestraszyły się utytułowanego przeciwnika i po prostych błędach straciliśmy aż trzy bramki. Druga połowa była lepsza, ale nie starczyło to do zdobycia choćby punktu.

Medyk I Konin – KS Grom Wolsztyn 3-0

Drugi mecz to znany nam przeciwnik GSS Grodzisk Wlkp. W turnieju eliminacyjnym wygraliśmy już z tą drużyną 2-0. Ale tym razem poprzeczka podniesiona było dużo wyżej. Dziewczyny z Grodziska, tak samo jak My, bardzo chciały wygrać ten mecz. Mimo, że przeważaliśmy to nie przynosiło to rezultatów. Było dużo walki i mało ładnej gry… Aż do strzelenia pierwszej bramki przez Magdę Wośkowiak. Nerwy puściły. Zawodniczki GSS chcąc wyrównać mocno ruszyły do przodu co pozwoliło nam na łatwiejsze i szybsze rozgrywania piłki. Rezultatem były dwie kolejne bramki Magdy i pewne zwycięstwo 3-0.

KS Grom Wolsztyn – GSS Grodzisk Wlkp. 3-0
Magda Wośkowiak x3

O awansie miał zdecydować jednak dopiero trzeci mecz turnieju, w którym spotkaliśmy się z drugą drużyna Medyka Konin. Obie drużyny przegrały swoje mecze z Medykiem I (Medyk II 0-6, Grom 0-3), a wygrały z GSS Grodzisk Wlkp (obie drużyny 3-0). Z wyliczeń przedmeczowych wynikało, że nam potrzebny jest do awansu remis, a dziewczyny z Medyka II muszą wygrać. Nie tylko z tego powodu mecz był bardzo dramatyczny. Po dwóch rozegranych już spotkaniach nasze dziewczyny były bardzo zmęczone, a do tego pojedynku wychodziły bezpośrednio po meczu z GSS. Pojawiły się drobne urazy i oznaki stresu… Nie było więc to wielkie widowisko. Przeważaliśmy całą pierwszą połowę, ale brakowało skuteczności lub bramkarz Medyka spisywał się świetnie. Początek drugiej połowy to wymiana akcja, za akcje… Gospodarzy od utraty bramki ratuje poprzeczka, nas z kolei świetne interwencje obrony i bramkarki Natalii Górki. Z biegiem czasu jednak to drużyna Medyka zaczyna przeważać, a My z braku sił nie jesteśmy w stanie się przeciwstawić. Ostatnie pięć minut to po prostu obrona całą drużyną… Dziewczyny ostatkiem sił przerywają akcje Medyka najzwyklejszymi wybiciami piłki. Po jednej z akcji słupek ratuje nas od przegrania tego meczu… W ostatnich wręcz sekundach strzał zmierzający do pustej bramki blokuje ofiarnie Sandra Zaremba. Ale… wytrzymaliśmy.

SMS Medyk II Konin – KS Grom Wolsztyn 0-0

Skład drużyny:
Natalia Górka, Natalia Kaźmierczak, Zuzanna Grześkowiak, Magdalena Gonda, Sandra Zaremba, Paulina Paszak, Edyta Nadolska, Karolina Przybyła, Patrycja Domagała, Aleksandra Piszczek, Magda Wośkowiak, Dominika Włodarczak, Monika Weiss

Wyniki i tabela

SMS Medyk I Konin – SMS Medyk II Konin 6-0
Medyk I Konin – KS Grom Wolsztyn 3-0
GSS Grodzisk Wlkp. – SMS Medyk II Konin 0-3
KS Grom Wolsztyn – GSS Grodzisk Wlkp. 3-0
SMS Medyk II Konin – KS Grom Wolsztyn 0-0
SMS Medyk I Konin – GSS Grodzisk Wlkp. 7-0

1. SMS Medyk I Konin 3 9 16-0
2. KS Grom Wolsztyn 3 4 3-3
3. SMS Medyk II Konin 3 4 3-6
4. GSS Grodzisk Wlkp. 3 0 0-13

 Juniorki KS Grom Wolsztyn oraz Medyka I Konin znalazły się w gronie 32 najlepszych drużyn w Polsce. Wiosną przyszłego roku będą reprezentować Wielkopolskę w rozgrywkach ogólnokrajowych. W turnieju strefowym spotkają się z Mistrzem i V-ce Mistrzem województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Bardzo nas cieszy, że praca dziewczyn na treningach przynosi wymierne efekty. GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w następnych meczach

ĆWIERĆFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI

To już koniec naszej przygody w rozgrywkach Klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

W rozegranym wczoraj w Koninie turnieju ćwierćfianłowym nasze dziewczyny zajęły trzecie miejsce i niestety pożegnały się z dalszymi rozgrywkami.
Pożegnanie jest tym bardziej przykre i smutne, że trzecie miejsce zajęliśmy przy równej ilości punktów, tylko gorszᶏ różnicᶏ bramek.

W turnieju brały udział trzy drużyny:
KKPK Medyk Konin
UKS Bałagany Łubianka
i KS GROM Wolsztyn
Rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym".

W pierwszym meczu spotkały się Medyk Konin i Bałagany Łubianka. Po jednostronnym widowisku i mimo ogromnej przewagi Medyk wygrał, ale tylko 1-0.

KKPK Medyk Konin - UKS Bałagany Łubianka 1-0

W drugim meczu to nasza drużyna spotkała się z dziewczynami z Konina. Po meczu z Łubiankᶏ w szatni gospodarzy turnieju musiało paść sporo mocnych słów, bo na mecz z nami wyszła drużyna zupełnie odmieniona.
Mimo starań i walki nie byliśmy w stanie nawiᶏzać walki z utytułowanym przeciwnikiem. Przegraliśmy i to aż 0-4. Niestety właśnie ta przegrana, a zwłaszcza ilość straconych bramek, miała decydujᶏcy wpływ na układ końcowy tabeli.

KS GROM Wolsztyn - KKPK Medyk Konin 0-4

Ostatni mecz stał się więc decydujᶏcy o awansie i dla nas, i dla drużyny z Łubianek z tᶏ różnicᶏ , że my musieliśmy wygrać ten mecz, a naszym przeciwniczkom wystarczał remis.
Mecz był bardzo wyrównany, ale też bardzo nerwowy. Nie brakowało walki, czy wręcz gry faul, za to oby drużynom nie wychodziła gra piłkᶏ… Mimo to pod jednᶏ i drugᶏ bramkᶏ co jakiś czas robiło się „gorᶏco”. Do przerwy jednak rezultat 0-0.
Po przerwie nasza drużyna nie majᶏc już nic do stracenie starała się atakować przeciwniczki jak najbliżej ich bramki. To spowodowało jednak, że dziewczyny z Łubianek co jakiś czas wyprowadzajᶏ groźne kontrataki. Po jednym z nich tracimy bramkę… To jednak nie załamuje wolsztynianek. Po kilku minutach odpowiadamy również trafieniem. Radość z remisu trwa jednak niespełna minutę. Tuż po wznowieniu naciskana przez nasze piłkarki, obrończyni Bałaganów wybija piłkę, a ta spada za linie naszej obrony. Wykorzystuje to napastniczka naszych przeciwników i jest 1-2. Do końca meczu pozostaje 10 minut… Coś co załamałoby każdy inny zespół działa wręcz przeciwnie na nasze dziewczyny. Mimo małej ilości czasu rzucajᶏ się do odrabiania strat cały czas wierzᶏc w wygranᶏ. Udaje nam się zdobyć wyrównujᶏcᶏ bramkę. Na nic więcej nie starcza jednak czasu…

UKS Bałagany Łubianka – KS GROM Wolsztyn 2-2
Bramki:
Zuzanna Grześkowiak
Magda Wośkowiak

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. KKPK Medyk Konin 6 5-0
2. UKS Bałagany Łubianka 1 2-3
3. KS GROM Wolsztyn 1 2-6

Do turnieju półfinałowego awansowały drużyny Medyka Konin i Bałaganów Łubianka. Obu ekipom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

Naszym dziewczynom dziękujemy za wspaniały tym bardziej, że niespodziewany wynik, osiᶏgnięty w całym cyklu rozgrywek (przypomnijmy: wygrana turnieju eliminacyjnego w Środzie Wlkp., drugie miejsce w finale wojewódzkim i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski). Dziękujemy za walkę i emocje oraz za godne reprezentowanie naszego klubu.

To doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości. Niech więc będzie dla Was motywacjᶏ do dalszej pracy. Jeszcze raz dziękujᶏc, życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłkᶏ nożnᶏ.

Skład drużyny: Górka Natalia, Paszak Paulina, Kaźmierczak Natalia, Grześkowiak Zuzanna, Gonda Magdalena, Żok Natalia, Nadolska Edyta, Domagała Patrycja, Przybyła Karolina, Piszczek Aleksandra, Wośkowiak Magda, Różycka Natalia, Zaremba Sandra, Weiss Monika, Poczᶏtek Daria, Włodarczak Dominika

 A już w nadchodzᶏcy weekend 4 nasze dziewczyny z drużyny juniorek czeka kolejne wyzwanie. Po raz kolejny zostały powołane do kadry województwa wielkopolskiego w kategorii U16: Zuzanna Grześkowiak, Magda Wośkowiak i Patrycja Domagała, a w kategorii U13: Natalia Różycka.
Drużyny kadr w poniedziałek 2 maja spotkajᶏ się meczach eliminacji Mistrzostw Polski kadr wojewódzkich z reprezentacjami U16 i U13 województwa pomorskiego. Życzymy powodzenia!

 

MISTRZOSTWA POLSKI LZS

FINAŁ WOJEWÓDZKI

Nasze panie przyzwyczaiły nas już do dobrych występów i wyników. Wiadomości jednak jakie dotarły do nas po rozegranym w ubiegły czwartek w Ostrowie Wielkopolskim finale wojewódzkim turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” oraz „Mała Piłkarska Kadra Czeka” po raz kolejny były miłym zaskoczeniem.
Turnieje te mają rangę Mistrzostw Wielkopolski LZS i upoważniają zwycięzców do reprezentowanie Wielkopolski i finałach ogólnopolskich.

W turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” (dla dziewczyn urodzonych w roku 1998 i młodszych) reprezentacja powiatu wolsztyńskiego złożona z zawodniczek UKS Kluczewo prowadzonych przez pana Andrzeja Krystka wsparta przez piłkarki naszego klubu po bardzo zaciętych pojedynkach zajęła ostatecznie 4 miejsce. Jako, że był to pierwszy taki start dla naszych Młodziczek wynik jest tym bardziej niespodziewanie dobry.

W tej kategorii spotkało się siedem reprezentacji powiatów, które podzielone zostało na dwie grupy. Nasze dziewczyny trafiły do trzy-zespołowej grupy z Koninem i Wrześnią.

Wyniki meczów grupowych:
Wolsztyn –Konin 0-2
Wolsztyn-Września 1-1
bramka: Maja Kubicka

Remis dał nam drugie miejsce w grupie, a to upoważniało nas do gry o trzecie miejsce w turnieju. Tam spotkaliśmy się z reprezentacją Kalisza przegrywając niestety aż 3-0
Wolsztyn-Kalisz 0-3

W finale spotkały się KKPK Medyk Konin(powiat koniński) i UKS Klęka(Środa Wlkp.). Mecz zakończył się wygraną dziewczyn z powiatu średzkiego 4-0

Klasyfikacja końcowa:
1.UKS Klęka (Środa Wlkp.)
2.KKPK Medyk Konin (Konin)
3.KKS Kalisz (Kalisz)
4.UKS Kluczewo (Wolsztyn)
5.KS Września (Września)
Ostrów Wlkp.
Szamotuły

Skład drużyny: Adamczak Sandra, Ciążyńska Natalia, Fiedosewicz Karolina, Grześkowiak Karina, Horowska Karolina, Jaskulska Klaudia, Kubicka Maja, Lewandowska Patrycja, Nowak Sylwia, Skowrońska Roksana, Woś Kinga

Jeszcze większą radość sprawiły nam starsze dziewczyny w turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” (dla dziewczyn urodzonych w rocznikach 1996 i 1997). Reprezentacja powiatu tworzona przez piłkarki KS Grom Wolsztyn oraz dziewczyny z gimnazjum w Buczu wywalczyła, po naprawdę zaciętych bojach, pierwsze miejsce w turnieju oraz tytuł Mistrza Wielkopolski LZS.
W tej kategorii wiekowej spotkało się dziesięć reprezentacji powiatów, które zostały podzielone na dwie grupy. My trafiliśmy na drużyny z powiatów konińskiego (KKPK Medyk Konin), ostrowskiego, wągrowieckiego i pleszewskiego. W meczach grupowych nasze dziewczyny odnotowały 2 remisy i dwie wygrane. To oraz fakt, że najlepiej spisująca się w turnieju drużyna z Konina musiała wycofać się z gier na skutek problemów organizacyjnych, dało nam awans z pierwszego miejsca do finału turnieju.
Wyniki meczów grupowych:
Wolszyn-Konin 0-0
Wolsztyn-Pleszew 3-0
Bramki: Martyna Wośx2,Patrycja Domagała
Wolsztyn-Ostrów Wlkp. 0-0
Wolsztyn-Wągrowiec 2-1
Bramki: Patrycja Domagała, Edyta Nadolska

W finale spotkaliśmy się ze zwycięzca drugiej grupy, reprezentacją powiatu wrzesińskiego. Finał okazał się najłatwiejszym meczem turnieju. Po jednostronnym widowisku wygraliśmy 4-0.

Wolsztyn –Września 4-0
Bramki: Patrycja Domagałax3, Martyna Woś

W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Ostrowa Wielkopolskiego, po remisie 0-0 w regulaminowym czasie gry, pokonała po serii rzutów karnych 4-2, dziewczyny z powiatu ostrzeszowskiego.

Klasyfikacja końcowa:
1.KS Grom Wolsztyn (Wolsztyn)
2.KS Września (Września)
3.Ostrów Wielkopolski
4.Ostrzeszów
5.Pleszew
Słupca
7.Wągrowiec
Szamotuły
9.Poznań
Konin

Skład drużyny: Czajka Daria, Domagała Patrycja, Gawron Jagoda, Gonda Magdalena, Górka Natalia, Grzegorzewska Weronika, Kaczmarek Edyta, Kaźmierczak Natalia, Nadolska Edyta, Piszczek Aleksandra, Przybyła Karolina, Semelczak Aleksandra, Woś Martyna

Nasze dziewczyny reprezentować będą Wielkopolskę w finale ogólnopolskim turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”, który odbędzie się w dniach 24-30 czerwca w Grudziądzu.

Obu naszym reprezentacjom gratulujemy sukcesu, a starszym dziewczynom życzymy udanego występu w finale. Być może uda się przywieźć kolejne medale…

FINAŁ OGÓLNOPOLSKI

Z mieszanymi uczuciami wróciły z rozgrywanego w dniach 24-30 czerwca w Grudziądzu finału krajowego Mistrzostw Polski LZS (turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”) juniorki młodsze naszego klubu.

Jako absolutny debiutant w tej rangi turnieju nie zakładaliśmy walki o medale, a raczej zebranie doświadczeń i lekcję na przyszłość. Okazało się jednak, że poziom jaki zaprezentowała nasza drużyna nie odbiegał od innych Mistrzów Województw. Zabrakło jakże potrzebnego w turniejach doświadczenia i przede wszystkim szczęścia…

Ale po kolei…

Z zapowiadanych szesnastu drużyn, mistrzów województw, na turnieju pojawiło się zaledwie jedenaście… Aż pięć z różnych przyczyn wycofało się z rozgrywek. Organizatorzy zdecydowali o zmianie systemu gier: utworzone zostały cztery grupy: trzy grupy trzyzespołowe i jedna dwuzespołowa. Do ćwierćfinałów awans zapewniały sobie drużyny, które zajmowały dwa pierwsze miejsca w rozgrywkach grupowych.

Niestety losowanie nie było dla nas szczęśliwe: Trafiliśmy do grupy B z Spartą Daleszyce (Mistrz województwa świętokrzyskiego) i Victorią Gaj (Mistrz województwa małopolskiego i obecny brązowy medalista klubowych Mistrzostw Polski). Jak ciężka była to grupa pokazały wyniki końcowe turnieju. Na dodatek z racji tego, że wylosowani byliśmy jako pierwsza drużyna tej grupy oba mecze musieliśmy zagrać jednego dnia… Pozostałe drużyny z grup trzyzespołowych rozgrywały jeden mecz w sobotę, a drugi w niedzielę.

Rozpoczęliśmy jednak wyśmienicie. W swoim pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną Sparty Daleszyce. Po nerwowym początku dziewczyny osiągnęły przewagę; szczególnie wyraźną w drugiej połowie i wygrały mecz pewnie 3-1. Wszystkie trzy bramki dla naszego zespołu strzeliła w tym meczu Martyna Woś.

KS Grom Wolsztyn - Sparta Daleszyce 3-1 (1-1)

Niestety mecz ten kosztował nasze dziewczyny sporo sił i odbiło się to na wyniku popołudniowego spotkania. Zagraliśmy się w nim z drużyną Victorii Gaj. Mecz były wyrównany, ale tylko do 20 minuty(graliśmy 2xpół godziny). Do tej minuty nasze dziewczyny prowadziły nawet 1-0 po bramce niezawodnej Martyny Woś. Od tego momentu nasze dziewczyny „stanęły”, a na boisku grały już tylko nasze przeciwniczki… Do przerwy straciliśmy dwie bramki. A po przerwie dziewczyny z Małopolski wykorzystały naszą bezsilność i dobiły nas jeszcze trzema golami…

KS Grom Wolsztyn – Victoria Gaj 1-5 (1-2)

W niedzielnym meczu pewne awansu Małopolanki dały się ograć, mimo przewagi na boisku dziewczynom z Daleszyc 2-1, a to oznaczało dla nas tylko jedno: trzecie miejsce w grupie.

I to powinien być koniec gier dla nas… Ale… Z rozgrywek wycofała się kolejna drużyna: UKS Strzelce Krajeńskie, które wcześniej zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów. Organizator, żeby uzupełnić miejsce zwolnione przez mistrza województwa lubuskiego postanowił zorganizować baraż pomiędzy drużynami, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach.

W poniedziałek zagraliśmy więc krótki mini-turniej z udziałem UKS Boguszów z Dolnego Śląska i drużyną ZS Regnów z województwa łódzkiego. Graliśmy systemem każdy z każdym 2x15 minut. I znowu zabrakło trochę szczęścia. Tym razem strzeleckiego…
Oba mecze zremisowaliśmy 0-0. W ostatnim meczu UKS Boguszów wygrał z ZS Regnów 1-0 i to dziewczyny z Dolnego Śląska cieszyły się z awansu…

KS Grom Wolsztyn – UKS Boguszów 0-0
KS Grom Wolsztyn – ZS Regnów 0-0

Nam pozostał mecz o dziewiąte miejsce, w którym ponownie spotkaliśmy się z drużyną z Łodzi. Tym razem swoją przewagę na boisku udało nam się jednak udowodnić bramką(strzelcem Patrycja Domagała). Wygraliśmy skromnie 1-0 i cały turniej zakończyliśmy tym samym na dziewiątym miejscu.

KS Grom Wolsztyn – ZS Regnów 1-0

Jak przewrotna jest piłka nożna niech świadczy te małe podsumowanie: W ciągu całego turnieju nasze dziewczyny przegrały tylko 1 mecz, a starczyło to tylko na zajęcie dziewiątego miejsca…

Z kolei obie drużyny z naszej grupy eliminacyjnej spotkały się powtórnie w półfinale, gdzie w rzutach karnych lepsze okazały się dziewczyny z województwa świętokrzyskiego.

Drużyna Sparty Daleszyce, która pokonaliśmy w meczu rozpoczynającym rozgrywki okazała się najlepszą drużyną turnieju i została Mistrzem Polski LZS w kategorii juniorek młodszych. W meczu finałowym pokonała, również dopiero po serii rzutów karnych, drużynę ISD AJD Częstochowa.

Sparta Daleszyce – ISD AJD Częstochowa 0-0 (k.5-4)

Drużyna Victorii Gaj zajęła w tym turnieju 3 miejsce i cieszyła się z kolejnego brązowego medalu w rozgrywkach juniorskich w tym roku. W meczu o trzecie miejsce pokonała drużynę gospodarzy: Orion Grudziądz 2-0.

Victoria Gaj – Orion Grudziądz 2-0

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy wyników i postawy. Dziękujemy organizatorom za całą pracę i zbudowanie świetnej atmosfery panującej w czasie całego turnieju.
Pozdrawiamy z Wolsztyna

 Nie do końca udany występ w finale Mistrzostw Polski LZS i niedosyt jaki po nim pozostał z pewnością nie zniechęci naszej młodej drużyny, a wręcz przeciwnie, będzie dobrą motywacją do dalszej pracy dla dziewczyn…
Strefa medalowa była na wyciągnięcie ręki. Życzymy Wam więc dziewczyny by za rok Wasza praca przyniosła upragnione złoto.

 Skład naszej drużyny w finale Mistrzostw Polski LZS: Natalia Górka, Natalia Cicha, Patrycja Domagała, Magdalena Gonda, Edyta Nadolska, Karolina Przybyła, Dominika Włodarczak, Daria Czajka, Adrianna Feiffer, Weronika Grzegorzewska, Joanna Jokś, Edyta Kaczmarek, Klaudia Sadowska, Aleksandra Samelczak, Martyna Woś

 

FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ OLOMPIADY MŁODZIEŻY

W złotym kolorze kończy się sezon 2010/2011 dla sekcji piłki nożnej kobiet naszego klubu…

W dniach 11-18 lipca w Warszawie rozegrany został finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej kobiet w kategorii juniorek młodszych. Brało w nim udział osiem najlepszych reprezentacji wojewódzkich w Polsce, wyłonionych w trakcie grupowych rozgrywek eliminacyjnych.

Pod względem sportowym jest to najtrudniejszy, najważniejszy i najbardziej prestiżowy turniej piłkarski w kraju. Tym bardziej cieszy fakt, że bezapelacyjnie najlepszą z najlepszych okazała się Wielkopolska! A w składzie zwycięskiej drużyny wystąpiły dwie zawodniczki naszego klubu: Patrycja Domagała i Magda Wośkowiak.

Za szczególnie udany może turniej, a zwłaszcza mecz finałowy, uważać Patrycja. Meczu ten, w którym Wielkopolska spotkała się ze Śląskiem, rozpoczęła w podstawowym składzie i zaliczyła przepiękną asystę przy pierwszej, otwierającej wynik, bramce. Strzeliła również „swoją” bramkę w tym meczu, lecz nie została ona niestety uznana (sędzina dopatrzyła się faulu na bramkarzu drużyny przeciwnej w dość kontrowersyjnej sytuacji). Co nie udało się Patrycji w ostatniej minucie meczu dokończyła napastniczka Medyka Konin Ewa Pajor (dla której było to drugie trafienie w tym spotkaniu).Mecz zakończył się rezultatem 2-0 dla Wielkopolski.

Pozostałe wyniki meczów Reprezentacji Wielkopolski w turnieju finałowym:
Mecze grupowe:
Wielkopolska – Mazowsze 3-0
Wielkopolska – Małopolska 4-1
Wielkopolska – Śląsk 0-0
Półfinał:
Wielkopolska – Warmia-Mazury 2-0

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1.Wielkoplska - Mistrz Polski kadr wojewódzkich w kategorii U16
2.Śląsk
3.Województwo lubuskie
4.Warmia i Mazury
5.Województwo lubelskie
6.Dolny Śląsk
7.Mazowsze
8.Małopolska

Najserdeczniejsze gratulacje dla Was i dla całej Reprezentacji Wielkopolski oraz życzenia powodzenia w dalszej przygodzie z piłką! Niech te złoto „Olimpijskie” zmieni się kiedyś w prawdziwe złoto Igrzysk Olimpijskich…

 

PODSUMOWANIE SEZONU

W sobotnie popołudnie na wolsztyńskim stadionie na nieoficjalnym zakończeniu sezonu spotkały się drużyny sekcji piłki nożnej kobiet naszego klubu. Nie zabrakło też rodziców, rodzeństwa i kibiców naszych pań.

Po oficjalnym powitaniu i krótkim podsumowaniu sezonu rozpoczęła się piłkarska część „zakończenia”. Spośród wszystkich chętnych wybranych zostało sześć drużyn. Każdą drużynę tworzyły przedstawicielki seniorek, juniorek, młodziczek i orliczek oraz tatusiowie naszych dziewczyn, którzy mieli okazję zagrać z lub przeciwko własnym pociechom. Na grę nie zdecydowały się niestety mamy, ale za to zagrzewały wszystkich mocno do gry… A walka była zażarta. Do ostatniej kropli… potu…

Po takim wysiłku wszyscy chętnie skorzystali z gastronomicznej części zabawy. Zapach z grilla rozchodził się bowiem mocno, a do tego kusiły słodkości zorganizowane przez mamy naszych zawodniczek.

Pogoda dopisała więc „zakończenie sezonu” okazało się tak samo udane jak cały sezon piłkarek naszego klubu.
A kilka słów o minionym sezonie poniżej:

SENIORKI skończyły sezon na trzecim miejscu w tabeli III ligi piłki nożnej kobiet gromadząc 16 punktów (5 wygranych, 1 remis, 6 przegranych). Strzeliliśmy 25 bramek tracąc niestety aż 35.
Dobrym znakiem jest to, że aż 10 punktów zdobyliśmy w meczach wiosennych co oznacza, że drużyna systematycznie się rozwija. Uwzględniając, że średnia wieku naszej drużyny to niecałe 16 lat dobrze rokuje to na przyszłość.

JUNIORKI MŁODSZE to sprawczynie największej niespodzianki tego sezonu. W Klubowych Mistrzostwach Polski po wygraniu eliminacji w Środzie Wlkp. i zajęciu drugiego miejsca w finale wojewódzkim (tytuł v-ce Mistrza Wielkopolski) awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Tam nieznacznie, bo tylko różnicą bramek, okazały się gorsze od drużyny Bałaganów Łubianka i niestety odpadły z dalszej rywalizacji.

Ta sama drużyna uzupełniona o dziewczyny z gimnazjum w Buczu wygrała, rozegrany 12 maja w Ostrowie Wlkp. finał wojewódzki Mistrzostw Polski LZS (finał wojewódzki turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”). Uzyskała tytuł Mistrza Wielkopolski LZS i będzie reprezentowała nasze województwo w finale Mistrzostw Polski LZS (finał krajowy turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”), który odbędzie się w dniach 24-30 czerwca 2011 w Grudziądzu.

MŁODZICZKI to drużyna, która została zawiązana jesienią zeszłego roku. Tworzą ją dziewczyny z czwartych, piątych i szóstych klas szkół podstawowych. Przez cały rok trwał nabór i organizacja tego zespołu. Ale już w pierwszym swoim występie na turnieju w Buku zajęły świetne drugie miejsce, a w rozegranym w maju finale turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” zajęły bardzo dobre, ale jakże nielubiane przez sportowców czwarte miejsce.

ORLICZKI to z kolei zespół, który zawiązał się spontanicznie po zorganizowanym przez pana Sławka Wojtkowiaka turnieju „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku(zawody dla pierwszych, drugich i trzecich klas szkół podstawowych). Finał powiatowy tego turnieju wygrały dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką pani Beaty Domagalskiej. Po wygraniu zapragnęły kontynuować swoją przygodę z piłką i dobrze przygotować się do finału wojewódzkiego. Wprawdzie start w finale, który odbył się pierwszego czerwca w Plewiskach, nie wyszedł całkiem po naszej myśli, ale dziewczyny nie zniechęciły się i od przyszłego sezonu nadal chcę pracować i bawić się w piłkę nożną.

KADRA WIELKOPOLSKI U16 do reprezentacji juniorek młodszych w przeciągu tego sezonu powołania dostało aż cztery nasze zawodniczki: Patrycja Domagała, Zuzanna Grześkowiak, Edyta Nadolska i Magda Wośkowiak. Z czego Patrycja, Zuzanna i Magda są systematycznie powoływane na mecze kadry. W tym sezonie po wygraniu wszystkich meczów w grupie eliminacyjnej pewnie awansowała do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w lipcu w Warszawie.

KADRA WIELKOPOLSKI U13 w kategorii Młodziczek do reprezentacji województwa regularne powołania, przerwane niestety kontuzją, dostawała Natalia Różycka. Niestety Kadra Wielkopolski Młodziczek swój udział w Mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich zakończyła na półfinale.


Obecnie w zajęciach w klubie we wszystkich kategoriach wiekowych uczestniczy około 50 dziewczyn. Cały czas trwa organizacja poszczególnych drużyn. Stany liczbowe się dynamicznie zmieniają, a ilość chętnych do gry dziewczyn czasami przerasta nasze możliwości. Przed nami dużo więc pracy, ale po takim sezonie możemy chyba optymistycznie patrzeć w przyszłość. 

Kalendarium

22

05-2018

wtorek

23

05-2018

środa

24

05-2018

czwartek

25

05-2018

piątek

26

05-2018

sobota

27

05-2018

niedziela

28

05-2018

pon.

Reklama

Najnowsza galeria

2015-02-20 Turniej Grodzisk Cup 2015
Ładowanie...

Losowa galeria

2011-09-20 Półfinał wojewódzki turnieju ORLIK 2011 - Koźmin Wlkp.
Ładowanie...

Logowanie

Kontakty

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 44, wczoraj: 56
ogółem: 564 088

statystyki szczegółowe